Od czego zacząć przeprowadzkę i co warto zrobić, by przebiegła sprawnie i bezpiecznie?

Decydując się na przeprowadzkę warto rozważyć zatrudnienie specjalnej firmy zajmującej się tego typu zadaniami. Nie zaleca się wyboru taniej oferty, dlatego, że bardzo niska cena z całą pewnością jest czymś podyktowana. Niskie stawki zazwyczaj wiążą się z niskim standardem, lub niewidocznymi kosztami.

przeprowadzka

Autor: Tim
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zatrudniać doświadczonych przewoźników, którzy mają w swej ofercie prócz obsługi zwykłych klientów również przeprowadzki (zobaczysz tu) firm. Taki zleceniobiorca z całą pewnością dysponuje dużo większym taborem samochodowym, który gwarantuje wyższą jakość relokacji mienia oraz innych rzeczy. Specjalistycznej firmie przeprowadzkowej można zlecić najpierw demontaż a później montaż mebli. Tego typu firmy mogą zająć się pakowaniem i właściwym zabezpieczeniem mebli, sprzętu AGD i innych wartościowych rzeczy przy użyciu specjalnych materiałów do pakowania.

Mając w ofercie przeprowadzki firm i obsługę indywidualnych klientów dany przewoźnik gwarantuje załadowanie mienia i rozładowanie przedmiotów przy użyciu odpowiedniego sprzętu – Bardzo często używa się przy tym odpowiednie wózki i pasy zabezpieczające ładunek. Firma przeprowadzkowa zaopatruje również w potrzebną ilość materiałów do pakowania. Dostarcza specjalne kartony, opakowania na ubrania wiszące, kartony na wyposażenie poszczególnych pomieszczeń, folię bąbelkową, folię stretch, taśmy do pakowania. We własnym zakresie można pakować przedmioty osobiste i dokonać eliminacji, czyli wyrzucenie

przeprowadzka

Autor: Patrik Tschudin
Źródło: http://www.flickr.com

zbędnych, zbieranych latami przedmiotów.

Po wybraniu właściwej firmy przeprowadzkowej należy wybrać dogodny termin. Można zdecydować się na dzień powszedni lub weekend. Należy jednak pamiętać, iż sobotę z uwagi na jej atrakcyjność należy rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Natomiast usługa dokonana w niedzielę lub inny dzień świąteczny będzie znacznie droższa. Dobrą porą na zaczęcie przeprowadzki jest godzina 9:00. Zamawiając usługę trzeba poprosić o wykonanie wyceny, którą da się przeprowadzić telefonicznie. W trakcie dużej przeprowadzki warto poprosić o wycenę osobistą. Wówczas pracownik wybranej firmy w ustalonym wcześniej terminie dokonuje oględzin, spisuje protokół przeprowadzki oraz na tej podstawie szacuje koszt usługi.

Specjalne przygotowanie się do przeprowadzki (serwis) pozwala ustrzec się kłopotów oraz dokonać bezpiecznej przeprowadzki mienia.