Odpowiedzialna i wymagająca praca dla absolwentów studiów budowniczych

Mnóstwo osób, które kończą studia budownicze pragnie zdobyć uprawnienia kierownika budowy. Jest to jednak bardzo trudne, bo trzeba zdać skomplikowany test i mieć odpowiednie doświadczenie pracy na budowie.

tablica budowy

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Kierownik budowy to osoba, jaka jest odpowiedzialna za ogół prac, jakie mają miejsce na każdej budowie. Jeżeli budujemy dom, musimy zawiązać współpracę z osobą, która ma stosowne uprawnienia. Jednakże aby je otrzymać, należy poświęcić dużo czasu. Dlaczego? Na początku trzeba skończyć specjalistyczne studia. Potem odbyć staż w odpowiednim biurze projektowym, a następnie staż na budowie – doświadczenie zdobyte w trakcie budowy jest w takim przypadku niezbędne. Co bardzo istotne – wszystko musi być odpowiednio udokumentowane, w zgodzie z obowiązującymi zasadami. Na koniec trzeba zdać odpowiedni egzamin przed odpowiednią komisją. Jednak zdanie tego egzaminu jest ogromnie ciężkie – przyszły kierownik budowy – więcej dowiesz się na tej stronie – nie ma prostego zadania. To jednak jest niezbędne – sprawowanie takiej funkcji wiąże się z licznymi obowiązkami, na tej osobie leży wielka odpowiedzialność: kliknij. To od jej wiedzy niejednokrotnie uzależnione jest bezpieczeństwo nie tylko osób zatrudnionych podczas budowy (z naszymi ładowarkami), lecz również przyszłych użytkowników budowli.

Każdy kierownik budowy musi dobrze zdawać sobie sprawę, co odbywa się na poszczególnych etapach budowy. To on zarządza następstwem danych etapów, podejmuje decyzje w drażliwych sprawach, zarządza podwładnymi. To on jest odpowiedzialny za wszystkie opóźnienia i tym podobne. Także on zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli zdarzy się jakiś wypadek. Więc mimo iż to doskonale płatna praca, opłaca się zastanawiać, czy poradzimy sobie z wielką odpowiedzialnością oraz czy nie będą nam przeszkadzać liczne wyjazdy.