Odpowiedzialna i wymagająca praca dla absolwentów studiów budowniczych

Mnóstwo osób, które kończą studia budownicze pragnie zdobyć uprawnienia kierownika budowy. Jest to jednak bardzo trudne, bo trzeba zdać skomplikowany test i mieć odpowiednie doświadczenie pracy na budowie.

tablica budowy

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Kierownik budowy to osoba, jaka jest odpowiedzialna za ogół prac, jakie mają miejsce na każdej budowie. Jeżeli budujemy dom, musimy zawiązać współpracę z osobą, która ma stosowne uprawnienia. Jednakże aby je otrzymać, należy poświęcić dużo czasu. Dlaczego? Na początku trzeba skończyć specjalistyczne studia. Potem odbyć staż w odpowiednim biurze projektowym, a następnie staż na budowie – doświadczenie zdobyte w trakcie budowy jest w takim przypadku niezbędne. Co bardzo istotne – wszystko musi być odpowiednio udokumentowane, w zgodzie z obowiązującymi zasadami. Na koniec trzeba zdać odpowiedni egzamin przed odpowiednią komisją. Jednak zdanie tego egzaminu jest ogromnie ciężkie – przyszły kierownik budowy – sprawdź naszą propozycję – nie ma prostego zadania. To jednak jest niezbędne – sprawowanie takiej funkcji wiąże się z licznymi obowiązkami, na tej osobie leży wielka odpowiedzialność: kliknij. To od jej wiedzy niejednokrotnie uzależnione jest bezpieczeństwo nie tylko osób zatrudnionych podczas budowy (wydajne teleskopowe ładowarki w lubelskiem), lecz również przyszłych użytkowników budowli.

Każdy kierownik budowy musi dobrze zdawać sobie sprawę, co odbywa się na poszczególnych etapach budowy. To on zarządza następstwem danych etapów, podejmuje decyzje w drażliwych sprawach, zarządza podwładnymi. To on jest odpowiedzialny za wszystkie opóźnienia i tym podobne. Także on zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli zdarzy się jakiś wypadek. Więc mimo iż to doskonale płatna praca, opłaca się zastanawiać, czy poradzimy sobie z wielką odpowiedzialnością oraz czy nie będą nam przeszkadzać liczne wyjazdy.