Odzież służbowa bywa wyznacznikiem renomy, więc w bankach oraz zajazdach pracują właściwie ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, na przykład na stanowisko pracownika biurowego. Pomimo tego że w ogłoszeniach według przepisów nie wolno stosować takich określeń jak miła aparycja lub wiek do 40 lat, to są używane nagminnie. Zresztą ten fakt nie zaskakuje, gdyż pracownik, który ma kontakt z nabywcą staje się pierwszym oraz równocześnie najistotniejszym przedstawicielem danej firmy.

W wybranych profesjach elegancki ubiór bywa wyznacznikiem profesjonalizmu i ma budzić zaufanie do konkretnej placówki. Weźmy więc pod uwagę chociażby kobiety zatrudnione w bankach, które nawet podczas upałów muszą przychodzić do pracy w pończochach, a na ich nogach obligatoryjnie muszą się znaleźć buty zupełnie zakrywające palce oraz pięty. Najlepszym ubraniem dla kasjerki będzie dwuczęściowy kostium w stonowanych odcieniach i materiałowa biała lub jasnobeżowa bluzka. Z kolei faceci zasiądą za biurkiem w eleganckich garniturach i wzorowo wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( duży wybór ubrań na ) diametralnie różni się od strojów, które wkładamy na co dzień. Recepcjonistki wkładają koszule z wyszytym na przodzie logo, a także z dobrze widoczną nazwą zajazdu. Do zestawu dołączone są też spódnice lub spodnie w prostych fasonach. Z kolei panowie zatrudnieni na recepcji również muszą prezentować się jak z żurnala i nosić ubranie szyte na miarę. Dowolność w wyborze garderoby w żadnym wypadku nie obowiązuje w profesji barmanki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Tak odzież dprzędza na wyroby dziewiarskieli, jaki i dla sekretarek pracujących w policealnych szkołach lub pracownic restauracji powinna być wykonana z dobrych jakościowo tkanin. Pracownicy muszą mieć co najmniej dwa zestawy ubrań, które ponadto mają odznaczać się sporą niepodatnością na zagniecenia – chyba nic tak nie osłabia profesjonalizmu recepcjonisty jak pogniecione spodnie.

O ile na jakości oszczędzić nie wypada, to na hurtowym zamówieniu już tak. Jeśli hotel ma swoje budynki w Wrocławiu, Szczecinie, Mrągowie czy innym niewymienionym tutaj mieście, to jest w stanie za jednym zamachem, a nawet jednym kliknięciem myszki, zamówić piękne ubrania dla pracowników recepcji oraz kelnerów zatrudnionych we wszystkich placówkach (nowa kolekcja : ). A każdy w końcu doskonale wie, że na spore obniżki można liczyć jedynie wtedy, gdy kupuje się produkty w większych ilościach.

Sprawdź też: