Okazje na rozwój kariery – wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT

Żaden z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie obecnego świata bez komputerów oraz systemów informatycznych, które są obecne w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Nasilająca się informatyzacja niesie za sobą coraz większy popyt na specjalistów z tej branży. Praca IT jest w tym momencie najlepiej wynagradzana spośród wszystkich branż na rynku. Podaje się, iż na rynku usług informatycznych w Polsce brakuje około 50 tysięcy specjalistów. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.

praca w IT

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Duże zapotrzebowanie wynika z wielkiego tempa zmian oraz pojawiania się nowych technologii w każdym niemal aspekcie codziennego życia.

Dużo ludzi szuka ciekawych danych na ten temat problem. Niezłym rozwiązaniem będzie wejść na nasz serwis (https://tempex.com.pl/ubrania-do-chlodni-temp-od-0-do-8-st-c/). Rzeczywiście warto! Zobaczysz, że nie będziesz żałować!

Żeby zbudować oraz podtrzymywać takie systemy potrzebna jest ogromna liczba ludzi o konkretnych umiejętnościach technicznych – programistów, specjalistów z zakresu quality assurance, architektów oprogramowania czy też osób zarządzających projektami. Oczywiście, wysokość otrzymywanych dochodów jest zależna do doświadczenia jak i posiadanych umiejętności. Z uwagi na deficyt specjalistów, przedsiębiorstwa IT starają się przyciągać utalentowanych, ambitnych pracowników dużymi płacami, specjalnymi dodatkami oraz perspektywą interesujących wyjazdów biznesowych. Praca IT jest także otwarta dla osób bez doświadczenia – dzięki funkcjonowaniu niezliczonej ilości praktyk i akademii umiejętności, firmy uczą i wdrażają przyszłych pracowników. Dodatkowo, w Internecie istnieje bardzo duża ilość szkoleń on-line dzięki którym od podstaw jesteśmy w stanie się nauczyć wielu języków programowania, budowania stron internetowych czy też zarządzania bazami danych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na najwyższej jakości systemy informatyczne wzrasta rola zjawiska zwanego outsourcing IT – .

google

Źródło: pixabay.com

etc. Na rynku istnieje ogromna ilość firm które specjalizują się w tworzeniu oprogramowania, wspierania utrzymania istniejących systemów aż po helpdesk i administrację sieciami.