Okazje na rozwój kariery – wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT

Żaden z nas nie jest już w stanie wyobrazić sobie obecnego świata bez komputerów oraz systemów informatycznych, które są obecne w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Nasilająca się informatyzacja niesie za sobą coraz większy popyt na specjalistów z tej branży. Praca IT jest w tym momencie najlepiej wynagradzana spośród wszystkich branż na rynku. Podaje się, iż na rynku usług informatycznych w Polsce brakuje około 50 tysięcy specjalistów. Liczba ta zwiększa się co roku o ok. 5 procent.

praca w IT

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Duże zapotrzebowanie wynika z wielkiego tempa zmian oraz pojawiania się nowych technologii w każdym niemal aspekcie codziennego życia. Żeby zbudować oraz podtrzymywać takie systemy potrzebna jest ogromna liczba ludzi o konkretnych umiejętnościach technicznych – programistów, specjalistów z zakresu quality assurance, architektów oprogramowania czy też osób zarządzających projektami. Oczywiście, wysokość otrzymywanych dochodów jest zależna do doświadczenia jak i posiadanych umiejętności. Z uwagi na deficyt specjalistów, przedsiębiorstwa IT starają się przyciągać utalentowanych, ambitnych pracowników dużymi płacami, specjalnymi dodatkami oraz perspektywą interesujących wyjazdów biznesowych. Praca (praca pizzerman) IT jest także otwarta dla osób bez doświadczenia – dzięki funkcjonowaniu niezliczonej ilości praktyk i akademii umiejętności, firmy uczą i wdrażają przyszłych pracowników. Dodatkowo, w Internecie istnieje bardzo duża ilość szkoleń on-line dzięki którym od podstaw jesteśmy w stanie się nauczyć wielu języków programowania, budowania stron internetowych czy też zarządzania bazami danych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na najwyższej jakości systemy informatyczne wzrasta rola zjawiska zwanego outsourcing IT – .

google

Źródło: pixabay.com

etc. Na rynku istnieje ogromna ilość firm które specjalizują się w tworzeniu oprogramowania, wspierania utrzymania istniejących systemów aż po helpdesk i administrację sieciami.