Opis najczęściej stosowanych urządzeń do zabezpieczenia palet z towarami.

Jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania towarów przed wysyłką są palety. Aktualnie stały one standardem w transporcie niewielkich gabarytowo ładunków, a ich plusy docenił praktycznie cały świat. Palety posiadają istotne zalety, przez co cieszą się taką popularnością.

Przede wszystkim posiadają standardowe wymiary, a do tego właśnie dostosowany jest współczesny transport.

palety owiniete folią

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym dzięki swojej konstrukcji dają spore możliwości na operowanie nimi przy załadunku i rozładunku. Do ich transportowania zastosować można rozmaite rodzaje wózków widłowych, zarówno ręczne jak i mechaniczne. Palety pozwalają na to, aby układać na nich produkty o większej wysokości, jednak konieczne będzie wówczas ich właściwe zabezpieczenie, żeby nie pospadały. Z tego też powodu w wielu firmach używane są także różnorodne urządzenia do pakowania, dzięki którym można bardzo dokładnie przygotować paletę do dalszego transportu, sprawdź: http://www.vincent.pl/. Takie maszyny oferowane są w różnych odmianach, w zależności od tego, jaką wielkość będzie miała firma i jakich możliwości pakowania będzie potrzebować.

Najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami służącymi do zabezpieczenia palet są różnego rodzaju owijarki. Wykorzystują one szerokie paski folii, jaką dokładnie owija się ładunek na palecie, dzięki czemu ma on dużą stabilność. W zależności od rodzaju owijarka pracować może w paru różnych konfiguracjach, a od typu wybranej techniki będzie zależała wydajność tego typu maszyny. Najmniej palet na godzinę obsługują owijarki z paletą obrotową, ich ilość kształtuje się na poziomie trzydziestu. http://www.vincent.pl/oferta/maszyny-pakujace/owijarki-palet.html

Lecz ze względu na niskie koszty użytkowania i zakupu są one najbardziej popularną obecnie wersją tych urządzeń, stosowaną w dużej ilości firm. Znacznie większa szybkość i wydajność będzie się wiązać ze znacznie większymi wydatkami, i właśnie tak przedstawia się sytuacja przy kolejnych rodzajach owijarek. Te największe obsługują więcej niż sto palet na godzinę, a jeśli mają dodatkowo możliwość niezależnej pracy praktycznie bez udziału operatora, to są faktycznie bardzo skuteczne.