Parę użytecznych rad na przyjemne ciepło w domu podczas mrozów

Ciepły kąt jest pierwszą rzeczą, o której myślimy wracając po pracy w zimowy wieczór. Czasami jednak, zamiast kojącego ciepła, czujemy ziąb i przytulny dom zmienia swoje oblicze.

Warto zastanowić się nad tym już podczas rozmów z architektem lub przy przeprowadzce.
Jeśli macie taką możliwość, trzeba przede wszystkim zadbać o prawidłowo ocieplony dom. Ocieplenie poddasza, nawet niezamieszkałego, jest niezwykle istotne, bo tamtędy znika największa ilość ciepła – . Znaczący jest także wybór sposobu ogrzewania.włączniku (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/oferta/nasze-kolekcje/)Poproście o pomoc fachowca, który doradzi najlepsze dla was rozwiązanie, dopasowane do metrażu domu i waszych możliwości finansowych , a także zadba o prawidłową konserwację całego systemu. Następnym ważnym elementem są szczelne okna i drzwi bo one też mogą powodować duże straty temperatury.
wydruk

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl
ocieplenie poddasza

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

W uzyskaniu przyjemnej temperatury można także skorzystać z alternatywnych metod, niewymagających wielkich kosztów. Nawet grudniowe słońce dostarcza ciepła, więc przed wyjściem rano rozsuńcie zasłony. Po zmroku je zasłońcie, ponieważ są dodatkową ochroną od zimnego wiatru. Na podłogach można rozścielić grubą wykładzinę.

Jeżeli interesuje Cię omawiana problematyka, to poczytaj tutaj (https://fotoporcelana.net/3-zdjecia-na-porcelanie) pozostałe dane na omawiany temat. Będą równie ciekawe i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Ten sposób w prawdzie nie nadaje się na szybkie ocieplenie poddasza, ale spowoduje, że nie będziecie czuli niemiłego chłodu biegnącego od podłoża. Ciekawym sposobem jest także założenie foli kuchennej za kaloryferami, dzięki czemu ciepło będzie odbijane do środka pomieszczenia, a nie ulatywało na zewnątrz.

Większość z wymienionych powyżej sposobów można zrealizować samodzielnie i łatwo, a rezultaty na pewno poprawią komfort termiczny.