Pierwsza klasa już wkrótce. Szkoła żydowska – czy to trafny wybór?

W pierwszym wrażeniu szkoła żydowska w ogóle nie odbiega od klasycznej podstawówki, do jakiej możemy zapisać siedmiolatka. Takie szkoły zostały założone z potrzeby stworzenia miejsca, w którym dzieci i młodzież będzie mogła zgłębiać kulturę i tradycję żydowską.

nowoczesna szkoła

Autor: Kaplan International
Źródło: http://www.flickr.com

Takie szkoły kształtują także wśród dzieci świadomość różnorodności religijnej i kulturowej Polski, Europy i świata. Ogromny nacisk kładzie się na szanowanie innych.

„Szkoła żydowska Wrocław” – te słowa pozwolą nam wynaleźć taką instytucję w dogodnej okolicy w całym Wrocławiu. W ten sam sposób można zdobyć dużo więcej informacji o takiej placówce. Naprawdę opis daje obraz szkoły bez problemów wewnętrznych, rozwojowej i nowoczesnej – Szkoła Etzchaim. Dzieci objęte są ciągłą opieką pielęgniarki, psychologa, pedagoga dziecięcego i logopedy. W szkole znajduje się kompleksowo wyposażony gabinet pielęgniarski, a wuefiści byli dodatkowo przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto, każde dziecko zapisywane do takiej szkoły jest poddawane badaniom psychologicznym, pedagogicznym i logopedycznym. Placówka zaznacza przy każdej nadarzającej się okazji fakt doskonałego przystosowania do dzieci i młodzieży pod wieloma względami. Sale szkolne są dobrze wyposażone, stoły i krzesła są zgodne ze standardami ergonomii oraz higieny pracy. Dzieci korzystają z odnowionych toalet, przeznaczonych wyłącznie do ich użytku. Gdy interesuje nas szkoła żydowska Wrocław przeprowadza rekrutację do oddziału zerówki i do pierwszej klasy przez cały rok.

sala w szkole

Autor: Urban Explorer Hamburg
Źródło: http://www.flickr.com

Teoretycznie pierwszeństwo przyjęcia przysługuje dzieciom z żydowskim pochodzeniem, ale o przyjęciu decyduje ograniczona liczba wolnych miejsc. Szkoła tego typu szczyci się wieloma nagrodzonymi i wyróżnionymi w różnych konkursach uczniami, co poświadcza bardzo wysoki poziom nauczania. Liczba uczniów w klasie jest mała, co na pewno ma wpływ na tempo przyswajania wiedzy i szansę dotarcia do wszystkich uczniów. Aby rozwijać talenty młodzieży szkoła angielski dla firm wrocław oferuje spory wybór kół zainteresowań.

Placówka tego typu często pozbawiona jest wyznaniowego charakteru. Ma status instytucji niepublicznej na prawach placówki publicznej. Nauczyciele z podstawowych przedmiotów, będą uczyć też tradycji i historii żydowskiej oraz języka hebrajskiego. Co więcej, w ciągu roku szkolnego dzieci będą obchodzić święta żydowskie.