Polecane części architektoniczne zbudowane z klinkieru

Cegła klinkierowa jest w stu procentach naturalnym wyrobem. Są tworzone z niej budowle, fragmenty architektoniczne, kominki i dużo innych detali. Dzięki komponentom, z jakich jest produkowany klinkier, również procesowi obróbki, klinkier posiada nadzwyczaj wartościowe cechy. Jest bardzo trwała, mocna, odporna na działanie czynników pogodowych. Bardzo dobrze łączy się z różnymi materiałami budowlanymi. Cegła klinkierowa, to arsenał kolorów, wielkości i form, istotne są także zalety estetyczne.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com

Ściany z klinkieru są mocne i zdrowe. Dom z klinkieru gwarantuje trwałość, a jego wizerunek jest nadzwyczaj atrakcyjny. Cegła klinkierowa występuje w wielu odmianach kolorystycznych, ma różną wielkość i ukształtowanie. Klinkier ma także różną nawierzchnię. Klinkier to dzisiaj jeden z najpopularniejszych surowców, z którego powstają ładne elewacje budynków rozmaitych instytucji, obiektów kultowych, firm, a też coraz nagminniej, domów z klinkieru prywatnych (przeczytaj ). Duża różnorodność cegły, umożliwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla każdego użytkownika.

Z klinkieru są tworzone też postumenty domów, ogrodzenia, kominy i kominki, schody i parapety okienne, a także posadzka na tarasach i balkonach. Klinkierem wykłada się też podjazdy i trotuary ogrodowe. Solidność i wartości estetyczne czynią, że klinkier stanowi podstawowy materiał budowlany, z którego robi się płoty (kliknij tutaj). W zestawieniu z innymi surowcami stanowią autentyczne dzieła sztuki. Ponieważ do wyrobu cegły używa się glinę z różnych miejsc i warstw, kolorystyka osobnych partii może się różnić.

Z tego powodu najlepiej nabywać od razu dobraną wielkość cegieł, aby dom z klinkieru nie posiadał odmiennych tonów. Klinkier jest dosyć drogi w porównaniu z pozostałymi materiałami budowlanymi, niemniej dzięki temu, że klinkier nie nastręcza renowacji, wydatki są porównywalne. Obok niewątpliwych zalet estetycznych, nie wolno zapominać o walorach wygodnych elewacji klinkierowej. Biorąc pod uwagę fakt, że cegła klinkierowa jest sporządzana z naturalnych elementów, mieszkanie w domu z klinkieru jest ogromnie zdrowe.