Pomiary drgań i naprężeń, konieczne w różnych sytuacjach

Prawda jest taka, że o różnych rzeczach przeciętny Kowalski nawet nie ma pojęcia. Nie zdajemy sobie sprawy, że przy pewnych konstrukcjach konieczne okazują się pomiary drgań. Takie pomiary dają możliwość na znalezienie awarii i zbadanie ogólnego stanu danej konstrukcji. Dawniej, żeby znaleźć problem musieliśmy rozkładać na czynniki pierwsze konkretną konstrukcję. Jak łatwo się domyślić była to niesamowicie kosztowna sprawa.

Pomiary drgań
Obecnie istnieją urządzenia do pomiaru drgań i naprężeń i nie trzeba dokonywać demontażu ogólnej konstrukcji. Po dokonaniu tego typu pomiarów przedsiębiorstwa je wykonująca przekazuje protokół z takich pomiarów, żebyśmy wszystko wiedzieli. Tak, więc jeżeli jesteśmy nadzorcami jakiejś dużej konstrukcji nie zapominajmy o tego typu rozwiązaniu.http://www.poltrading.com.pl/jungheinrich_czesci_do_wozkow_widlowych.htm (przejdź dalej)Należy również nie zapominać, że tego typu pomiary należy robić nie tylko w chwili, kiedy dotrą do nas informacje, że coś jest nie w porządku – klik. Najlepiej kontrolnie, co pół roku zrobić tego rodzaju pomiary, bo lepiej profilaktycznie o coś dbać zamiast później męczyć się z jakąś wielką awarią, bo to na pewno okaże się kosztowniejsze.

Obliczenia MES, czyli Metoda Elementów SkończonychZ czym związana jest MES? Sprawdź tutaj- url Możemy stwierdzić, że na 100% Nowak albo Kowalski nie będą mieli pojęcia, o co chodzi. Jeśli chodzi o obliczenia MES mogą pomóc przy wielu obliczeniach, gdzie standardowe wzory nic nie dają. Obliczenia tego typu to możliwość uzyskiwania wyników dla nieszablonowych kształtów.

Czy omawiane zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To wejdź i przeczytaj, co ma solidna strona (https://www.arapneumatik.pl/k-129-szybkozlaczki-bezpieczne-pneumatyczne-legris) – znajdziesz tam podobnie intrygujące dane.

Tak, więc korzysta się z nich w bardziej realnych sytuacjach niż lekcja matematyki. Niestety w szkołach uczymy się najczęściej wzorów, które niezbyt pomogą w normalnym życiu.

Przemysł

Autor: European Southern Observatory
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast obliczenia MES to świetne rozwiązanie dla normalnych sytuacji. Jak wiadomo wszystkie metody posiadają jakieś zalety, ale posiada również swoje minusy. Jeżeli chodzi o ten typ obliczeń to trzeba zawsze zwrócić uwagę na pewien margines błędu, którego niestety nie można zniwelować. Jednak mimo tego minusa obliczenia MES jest jedną z najlepszych metod, jakie istnieją w naszych czasach, dlatego również w mechanice ogólnie pojętej jest niesamowicie często używana. Oczywiście nie każdy wie jak wykonuje się tego rodzaju obliczenia, nie wszyscy znają się na macierzach, ale są osoby wykwalifikowane w tej kwestii i wiedzą jak się za to zabrać.