Potrzebne maszyny do wytwarzania oryginalnych koszulek.

Oryginalność: czym będzie oraz na czym polega? To swego typu odmienność, jaka sprawia , iż odróżnia się od wszystkiego. Dobrym przykładem są ludzie, jacy to od lat wyszukują konceptu na siebie, na wykreowanie swojego wizerunku. Robią to za pomocą różnych gadżetów, fryzur czy ciuchów. Chcą mieć ogólnie przedmioty niepowtarzalne, takich jakich nikt nie posiada.

Koszulka z nadrukiem

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Szukają na przykład koszulki, które są jedynym okazem. Produkcja owych koszulek zapewne wyda się prosta, natomiast w rzeczywistości potrzeba dużo czasu jak i właściwego sprzętu.

Na wstępie konieczne jest zaprojektowanie odpowiedniego symbolu i kształtu, jaki jeszcze nigdy nie był produkowany. Nie będzie to takie łatwe jakby się mogło wydawać. Na globie produkuje się parę milionów wzorów koszulek rocznie jak i niestety nie posiada się całej bazy wiedzy które wzory koszulek w danym roku były wytworzone. Tymczasem jak już da się utworzyć takowe wzory, trzeba przystąpić do wytworzenia pierwszego egzemplarza. Głównie projektant, który wymyślił konkretny wzór, pierwotny egzemplarz nowego projektu wytwarza sam lub ściśle kontroluje przebieg produkcji. Po zrealizowaniu owego egzemplarza, oddaje się go ogólnej analizie specjalistów projektantów. Jeżeli kształt pozytywnie przeszedł tę część procesu tworzenia, następuje przebieg całkowitej produkcji. W tym miejscu dzieli się go na trzy etapy. Głównym z nich jest wytworzenie czystej koszulki, do tego etapu stosowana będzie maszyna wózki magazynowe nowe do koszulek, jaka wytwarza dość sporą liczbę towaru na dobę (firma DAAB – polecane maszyny do sitodruku). Gdy już będzie przygotowany półprodukt w postaci koszulki nastaje naniesienie symbolu na koszulkę. Realizuje się go przy pomocy metody sitodruku.

Zestaw koszulek z nadrukami

Autor: CROPP
Źródło: CROPP
Wykorzystywana jest do tego maszyna do sitodruku, jaka także ekspresowo jak maszyna do koszulek nanosi kolorowy symbol na front koszulki (przeczytaj więcej na stronie www). Po tym etapie koszulki powinny odczekać około jeden dzień, by surowiec z którego został naniesiony symbol umocnił się na koszulce. I tak oto zakańcza się przebieg produkcji jak i następuje proces monitorowania jakości i składanie. Każda koszulka przed zapakowaniem oraz wysłaniem do klienta zostaje pieczołowicie zbadana, ponieważ jeżeli zawiera jakąś niedoskonałość zostaje zatrzymana.