Potrzebujesz odkurzacza do do bardziej skomplikowanych zadań, ale nie jestes pewny, który wybrać? Zobacz, jakie są możliwości

Na rynku mamy naprawdę wiele modeli profesjonalnych odkurzaczy. Każdy model czymś się wyróżnia, posiada inne parametry, pasuje do czegoś innego. Niektóre modele będą odpowiednie do zakurzonych pomieszczeń, kolejne będą dobre do używania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem tego typu sprzętu dobrze jest się zastanowić, w jakich warunkach będziesz go używał. Tak jak bowiem wspomnieliśmy we wstępie, taki sprzęt do sprzątania ma różne zastosowania. Jedne więc odkurzacze profesjonalne doskonale sprawdzają się do stosowania przy użyciu wody, jeszcze kolejne na sucho. Przy tym, musimy zwrócić uwagę na prawdopodobny czas używania. Musimy przewidzieć, jak długo będzie stosowany. Na szczęście podział jest dość czytelny, wytwórcy w związku z tym dzielą odkurzacze na trzy podstawowe klasy.

Klasa low, to klasa najniższa, medium – średnia, natomiast high wysoka.

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego postu na zbliżony temat – tam odnajdziesz ekstra informacje. Więc idź do serwisu przenośniki rolkowe i ciesz się nimi.

Klasy są pomocne w odniesieniu do klasyfikowania pyłów, został on ustalony w 1997 roku. W klasie L znajdują się odkurzacze przede wszystkim stosowane do pozbywania się pyłów. Odpowiednio wymiatają nieczystości, z którymi mamy do czynienia w zakładach stolarskich oraz przy drobnych pracach naprawczych. Są także dobre do usuwania piasku oraz niewielkich kamieni. W klasie niżej mamy odkurzacze odpowiednie do usuwania pyłów po drewnie i surowców drewnopodobnych. Są także używane do pozbywania się wypełniaczy albo farb. Najwyższa klasa usunie groźne dla zdrowia materiały rakotwórcze i chorobotwórcze. Zobacz więcej:

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Odkurzacze tej klasy radzą sobie więc z tak groźnymi rzeczami jak azbest, pleśnią, a także pyłami mineralnymi, niklem czy osadami nieodpowiednimi dla zdrowia ludzi. Nabywając taki odkurzacz musimy zwracać szczególnie uwagę na to, jaki silnik jest w nich zamontowany. Od jego mocy zależy siła ssania jak i możliwości przerobowe. Bardzo ważne są także filtry. W tej sytuacji najistotniejsze jest określenie klasy filtra, który musimy kupić. Zwracajmy tu uwagę na klasy, które opisane były wcześniej, to znaczy L, M oraz H.

Czy wiesz, gdzie jeszcze możesz znaleźć podobne materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (https://mdlabels.pl/oferta/etykiety/pell-off/) znajdującego się w tamtym miejscu artykułu.

Trzeba również zwracać wagę na odkurzacze z funkcją samooczyszczania się filtra. Taki system daje możliwość wydłużenia czasu naszej pracy.