Programiki typu motywacyjnego – a więc, jak po zachęcać klienta do częstszego zakupywania w naszym sklepie

Na pewno zakupując poprzez Internet, nie jeden raz trafiłeś wewnątrz jakiegoś typu sklepie na słowa „program typu lojalnościowego”. Czy zastanawiałeś się, co to tak naprawdę bywa? Z pewnością, szczególnie, iż natrafiłeś na te konkretne słowa nie jeden ale setki razu, nie tylko na Polskich stronach, ale i na tych zagranicznych, gdzie przebrzmiewa troszkę w inny sposób, ale ma te same znaczenie.

sala weselna

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
pokoje

Źródło: pixabay.com
Jaki bywa sens takich programów? Na co one są? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego nowego felietonu!
Programy typu lojalnościowego, które także możemy nazwać jako programy motywacyjne, są to tak naprawdę legalne oraz ciekawe sposoby, by zachęcić nas – klientów, do bardziej częstego kupowania wewnątrz jakiegoś typu sklepie wewnątrz sieci internetowej.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz w treści (https://poradnikpracownika.pl/-wynagrodzenie-za-urlop-okolicznosciowy-jak-obliczyc). Dla pewnych osób ten wpis to niecodzienne podejście do niniejszego zagadnienia.

W zależności od stronki internetowej – jej głównej tematyki, czy najzwyczajniej ogólnego zamysłu jej administratora, programik lojalnościowy w każdym miejscu wygląda w inny sposób, choć od czasu do czasu możemy natrafić na jego podobny „wydźwięk” na paru stronkach, nawet i wcale ze sobą nie powiązanych. Programy motywacyjne tego rodzaju, przydają nam – jeśli kupujemy pierwszy raz, lub jesteśmy klientami typu „stałego” (nie wspominając o tym, iż jesteśmy wpisani do tak zwanego „Newslettera”) – możność uzyskania rabatów na następne zakupy, albo wygrać jakiegoś typu nagrody. Najmocniej popularnym rodzajem programu lojalnościowego, jest możliwość zbierania punktów na konkretnej stronie, które potem możemy wymienić na rożne gadżety, rabaty, a czasem nawet i sam asortyment sklepiku.

Punkty otrzymujemy zwykle przy zamówieniach, dzięki temu, jeśli na coś starczy nam punktów, mamy możliwość to zamienić (punkty wtedy są odejmowane) oraz za darmo otrzymamy to z następną paczuszką.