Programowanie w PHP jako freelancer

Zagadnienie, które możesz przeczytać w temacie poniższego artykułu, jest niezwykle ważne dla każdego człowieka, który planuje pracować jako informatyk. Trzeba od razu powiedzieć, że zatrudnienie na etacie i działalność na własną rękę wykazują znaczące wady i zalety. Dalej przedstawię zwięźle atrybuty tych typów zatrudnienia.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Informatyk na etacie nie obawia się o pensję. Systematycznie otrzymuje na konto przelewaną sumę. Firma płaci za niego składki dla państwa – na przykład na emerytury. informatyk freelancer ma bez wątpienia gorszą sytuację.

Zobacz ten interesujący artykuł a jeśli ciekawi Cię więcej informacji na prezentowany temat to odkryj więcej tu – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Umowa o dzieło nie zawiera żadnych składek na zdrowie i emeryturę. Jego dochody bywają niesystematyczne i zależne zwykle od uśmiechu losu. freelancer może pocieszyć się faktem, że jego zarobek został korzystniej opodatkowany. W przypadku działalności twórczej (programy), 50% wpływu traktuje się jako koszt uzyskania. Tak nakazuje dzisiejsze prawo podatkowe i należy posiadać nadzieję, że ten przywilej przetrwa wszelkie cięcia.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Freelancera nie dotykają ustalone godziny etatu. Pisze, gdy sam zaplanuje. Nie musi wychodzić z domu, może wygodnie sobie usiąść przed monitorem i nie przejmować się schludnym ubiorem. Zatrudniony na etacie jest zmuszany do pojawiania się w firmie rankiem i jest permanentnie kontrolowany przez przełożonych. Poza tym w dużej części biur nakazuje się konwencjonalny strój. Ciągły nadzór nad pracownikiem ma jednak dużą korzyść. Programista pracujący na własną rękę może wpaść w sidła deficytu motywacji. Nie każdy jest w stanie sobie dać radę z ustaleniem prywatnego schematu roboty. Brak wrodzonej dyscypliny wyklucza zatrudnienie jako freelancer. To smutna prawda, którą nie wszyscy potrafią zrozumieć.
Za każdym razem, gdy wpisujesz w Google sformułowania typu „praca programista lub „wynajmę informatyka” skrupulatnie zbadaj proponowany kontrakt. Zastanów się, która z możliwości wykonywania zawodu tobie pasuje i nie przegra walki z wrodzonymi predyspozycjami.
Źródło: Itkontrakt.pl