Promienie UV mogą stać się twoim wrogiem – ochroń się przed nimi

Mieszkanie powinno stać się dla członków rodziny miejscem, w którym czują swobodnie, ale i pewnie. Jednakże nierzadko nie pamięta się, że niebezpieczeństwo mogę stanowić też czynniki, które pozornie wydają się naszym sprzymierzeńcem, między innymi słońce.

drukarnie

Autor: Memorial Student Center Texas A&M University
Źródło: http://www.flickr.com
kupić

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Dlatego też trzeba dogłębnie zastanowić się nad kupieniem ochrony, jaką są folie okienne – Czesław Cieślak „CEFOL”. Obecnie bardzo dużo wiemy o chorobotwórczym wpływie promieni UV na ciało ludzkie. Przyspieszają one między innymi fazy starzenia się skóry, wywołują dane reakcje alergiczne, ale przede wszystkim, lekarze nierzadko przypisują im rozwój złośliwych zmian nowotworowych. Folie okienne mogą uchronić nas od tych dokuczliwych skutków, stwarzając pozbawioną zagrożenia przestrzeń, która jest wolna od niekorzystnego wpływu promieni UV. Spośród folii okiennych można wydzielić trzy szczególne rodzaje, takie jak folia matowa, folia antywłamaniowa ochronna, ale i folia przeciwsłoneczna. Folia matowe przeznaczona jest dla pomieszczeń jak sypialnie czy łazienki. Jej matowa forma umożliwia bowiem chronienie naszej prywatności przed oczyma wścibskich sąsiadów. Folia antywłamaniowa z kolei to dobra propozycja dla ludzi prowadzących własną działalność, chcących zapewnić swoim halom produkcyjnym dobre zabezpieczenie przed złodziejami. Folia przeciwsłoneczna natomiast zdaje się idealnym rozwiązaniem tak dla powierzchni biurowych, jak i domowych.

Należy pamiętać, że poza czasem urlopowym spędzonym w ciepłych miejsach świata, słońce nie zawsze bywa naszym sprzymierzeńcem. Warto więc wiedzieć, jak się przed nim chronić – folią przeciwsłoneczną.