Przydatne porady i wskazówki dla ludzi którzy chcą samodzielnie pomalowanie swojego samochodu.

Wiele osób własnoręcznie lubi wykonywać wiele czynności serwisowych przy swoim samochodzie, jednak na naprawy lakiernicze mało kto się porywa. W przypadku zarysowania albo stłuczki dla większości zdecydowanie wygodniejsze będzie oddanie samochodu do warsztatu lakierniczego i tam zrobienie wszystkiego, niż samodzielna próba pomalowania auta.

sprawdź koniecznie

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, aby można było zacząć myśleć o takich pracach, to w pierwszej kolejności trzeba mieć przygotowane miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały wymagany sprzęt, a oprócz tego zdobyć chociaż trochę podstawowych informacji na ten temat. Z tym ostatnim raczej problemu nie będzie, porady lakierowanie samochodu można znaleźć w niejednym serwisie internetowym, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można też zadać pytanie na jednym z wielu for tematycznych. Zdobycie odpowiednich wiadomości ma duże znaczenie, bowiem lakierowanie samochodu jest procesem składającym się z paru następujących po sobie etapów, i jakiekolwiek zaniedbanie na którymś z nich spowodować może niepowodzenie wszystkich prac.

Na wstępie trzeba zacząć od zebrania wszystkich potrzebnych sprzętów. Konieczne będą materiały ścierne, bardzo potrzebne do przygotowania nadwozia, kompresor z pistoletem lakierniczym, a oprócz tego odpowiednie rozpuszczalniki i lakiery.

Czy wiesz, że bez problemu możesz poszerzyć zakres swej wiedzy wiążącej się z omawianym tematem? Po prostu kliknij ten odsyłacz i zobacz tekst na portalu (http://www.busik.com.pl/).

Jeżeli wszystkie wymagane urządzenia i materiały już się skompletuje, to należy przystąpić do przygotowania samochodu. Elementy, które nie mają być lakierowane należy dokładnie zabezpieczyć, a całą resztę dokładnie zaszpachlować i wyszlifować papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po uzyskaniu dobrej powierzchni należy ją jeszcze wyczyścić przy pomocy benzyny, i po ukończeniu tych prac można się zabrać za prace malarskie. Malowanie wykonuje się przy pomocy pistoletu który się podłącza do kompresora, natryskując na karoserię warstwę farby z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Przeważnie do otrzymania odpowiedniej barwy niezbędne może być położenie kilku warstw, po uzyskaniu właściwej barwy można pokryć jeszcze całość twardym, zabezpieczającym bezbarwnym lakierem.