Przykładowa ścieżka kariery w działach handlowych sklepów wielkopowierzchniowych, czyli dlaczego warto zadbać o odpowiednią edukację

Kariera w szeroko rozumianym handlu zaczyna się od zwykłego sprzedawania w miejskim sklepie spożywczym lub jarzyniaku. Fach ekspedientki to czasem ciężki kawałek chleba, ponieważ trzeba odznaczać się niemałą tężyzną fizyczną – do podnoszenia kilkunastokilogramowych skrzyń z owocami czy wodą źródlaną w rzeczywistości przydałby się dobrze zbudowany mężczyzna, ale, jak na ironię, to panie, czy to zaraz po szkole, czy te po czterdziestce, a nawet po sześćdziesiątce, zazwyczaj stoją za kasą i w przeciągu całego dnia przenoszą kilkaset kilogramów rozmaitego rodzaju produktów.

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak karierę w sprzedaży najrozsądniej rozpocząć od pracy w dużych sklepach, czyli np. supermarketach. W osiedlowym sklepie szanse na awans bywają bardzo małe, z kolei w sklepie wielkopowierzchniowym perspektyw jest o dużo więcej. Aby w ogóle myśleć o oddelegowanie na inne stanowisko, należy zatroszczyć się o edukację. Stąd młode kasjerki zapisują się na studia handlowe, żeby po skończeniu nauki móc zmienić zawód. Poza tym dbają o to, aby systematycznie brać udział we właściwych kursach, a zatem szkolenie zarządzanie sobą w czasie jest adresowane właśnie do takich ambitnych pracownic – szkolenie zarządzania sobą w czasie.

szkolenie

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Tematy takie jak np. telemarketing czy merchandising właściwie nie kryją przed nimi absolutnie żadnych tajemnic, a spis dostępnych kursów w żadnym wypadku na tych punktach się nie kończy, więc edukować można się przez całe życie. Po upływie kilku lat oddana pracownica może starać się awans i rzecz jasna o podwyżkę.

Podoba Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę (http://www.account-pl.eu/) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Jeżeli doskonale potrafi obsługiwać komputer i programy biurowe, to nie będzie zmuszona stać przy kasie minimum 8 godzin dziennie, ale zostanie asystentem działu handlowego, a potem przedstawicielem handlowym. W następnych latach może ubiega się o stanowiska kierownicze, a także… poszukać dodatkowej pracy.

Trener sprzedaży ma na wylot znać wszelkie zagadnienia powiązane z szeroko rozumianym handlem, stąd na wymienionym stanowisku sprawdzi się tylko ta pani, która niemalże od kołyski zajmuje się obsługiwaniem klientów i w trakcie szesnastoletniego okresu pracy przeszła bodajże wszystkie szczeble kariery we wspomnianym fachu. A dodatkowo taki trener sprzedaży przez parę godzin musi interesująco prowadzić zajęcia, a anegdoty z życia wzięte na pewno będą rewelacyjną ilustracją książkowych tez.