Ranking rachunków oszczędnościowych w 2014

Chyba każdy, kto posiada jakieś wolne środki pieniężne doskonale ma świadomość tego, że należy zarządzać nimi w taki sposób, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

wydajność

Po pierwsze gdyż skusić to może złodziei, oni chętnie zechcą się nimi zaopiekować, a oprócz tego przechowywanie pieniędzy w taki sposób powoduje, że będą one tracić na swojej wartości. Pomysłów na inwestycje jest wcale niemało. Niektórzy będą grać na giełdach, handlują akcjami i obligacjami, lecz niekiedy jest to dość ryzykowne, ponieważ w przypadku jakiegoś krachu można sporo utracić- .

Inną metodą na to, aby pieniądze cały czas pracowały, będzie trzymanie ich na oszczędnościowej lokacie. Są one znacznie bezpieczniejsze od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują stały, ustalony w czasie zakładania zysk, lecz ich dużym minusem będzie to, że w przypadku wcześniejszego zerwania nie otrzyma się żadnych odsetek. Od niedawna na rynku pojawił się jednak jeszcze jeden bankowy produkt, oferujący dochody bardzo zbliżone jak przy lokatach, lecz z możliwościami elastycznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Konta oszczędnościowe, bo właśnie to o nich mowa, łączą w sobie zalety terminowych lokat i typowych rachunków bankowych. Posiadają one praktycznie wszystkie funkcje normalnych kont, to znaczy można na nie przelewać wynagrodzenie, wykonywać przelewy bankowe, przeważnie posiadają również możliwości korzystania z kart kredytowych oraz debetowych.

Największym ich plusem jest to, że pieniądze na koncie codziennie zarabiają, czyli są od nich naliczane odsetki. Może to pozwolić na sporą elastyczność porównując je z tradycyjną lokatą, ponieważ w przypadku, gdy potrzebne będą jakieś pieniądze, po prostu można je z rachunku przelać bez żadnej straty. Banków które oferują takie produkty zaczyna być coraz więcej- .

Dlatego też jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego produktu, to przeczytać powinien najnowszy. Porównuje on opcje wszystkich tego typu kont z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia ludziom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.

Kliknij na odnośnik zezwolenie na pracę online, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj artykuł, zawierający ciekawe dane.