Ranking rachunków oszczędnościowych w 2014

Chyba każdy, kto posiada jakieś wolne środki pieniężne doskonale ma świadomość tego, że należy zarządzać nimi w taki sposób, aby przynosiły one trochę zyski. Najgorszym pomysłem może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

wydajność

Po pierwsze gdyż skusić to może złodziei, oni chętnie zechcą się nimi zaopiekować, a oprócz tego przechowywanie pieniędzy w taki sposób powoduje, że będą one tracić na swojej wartości. Pomysłów na inwestycje jest wcale niemało. Niektórzy będą grać na giełdach, handlują akcjami i obligacjami, lecz niekiedy jest to dość ryzykowne, ponieważ w przypadku jakiegoś krachu można sporo utracić- .

Inną metodą na to, aby pieniądze cały czas pracowały, będzie trzymanie ich na oszczędnościowej lokacie. Są one znacznie bezpieczniejsze od funduszy inwestycyjnych albo giełdy i oferują stały, ustalony w czasie zakładania zysk, lecz ich dużym minusem będzie to, że w przypadku wcześniejszego zerwania nie otrzyma się żadnych odsetek. Od niedawna na rynku pojawił się jednak jeszcze jeden bankowy produkt, oferujący dochody bardzo zbliżone jak przy lokatach, lecz z możliwościami elastycznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Konta oszczędnościowe, bo właśnie to o nich mowa, łączą w sobie zalety terminowych lokat i typowych rachunków bankowych. Posiadają one praktycznie wszystkie funkcje normalnych kont, to znaczy można na nie przelewać wynagrodzenie, wykonywać przelewy bankowe, przeważnie posiadają również możliwości korzystania z kart kredytowych oraz debetowych.

Największym ich plusem jest to, że pieniądze na koncie codziennie zarabiają, czyli są od nich naliczane odsetki. Może to pozwolić na sporą elastyczność porównując je z tradycyjną lokatą, ponieważ w przypadku, gdy potrzebne będą jakieś pieniądze, po prostu można je z rachunku przelać bez żadnej straty. Banków które oferują takie produkty zaczyna być coraz więcej- .

Dlatego też jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego produktu, to przeczytać powinien najnowszy. Porównuje on opcje wszystkich tego typu kont z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia ludziom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.