Regeneracja skrętnej belki – symptomy usterki, regeneracja, koszty

Belka skrętna to podejście stosowane przede wszystkim w czterokołowcach francuskich. Podatność belki na skręcanie w połączeniu z znakomicie zestrojonym zawieszeniem znamiennie poprawia właściwości jezdne.
Do tego płaska konstrukcja belki gwarantuje zabudowę głębokiego bagażnika, co powiększa walory użytkowe aut, jakie są w nią wyekwipowane.

Kolejną zaletą jest stosunkowo prosta możliwość jej demontażu. Niestety, przydaje się to zwłaszcza w związku z kluczową wadą belki skrętnej, którą jest jej trwałość. Prawidłowe użytkowanie belki nastręcza cyklicznej wymiany łożysk igiełkowych.

Omawiany temat Cię zafascynował? Zatem odwiedź stronę www (https://www.saleweselne.com/dolnoslaskie/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu ciekawe dane, opisujące to zagadnienie.

Jeśli nie będziemy tego egzekwować, belka ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie jej regeneracja.

regeneracja belki

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Regeneracja belki jest to proces, jakiego zadaniem jest przywrócenie pełnej sprawności, współmiernej z fabrycznie nowym elementem. Jednakże aby tak było, regenerację trzeba powierzyć wyspecjalizowanemu warsztatowi, który zrobi to zgodnie ze sztuką. Proponowane są dwie możliwości regeneracji. Pierwsza z nich jest to wizyta czterokołowcem w serwisie, natomiast druga – wysyłka zdemontowanej belki i jej reperacja bądź wymiana na już zregenerowaną. Każda z tych opcji ma swe minusy oraz plusy, ale jeśli zależy nam na całkowitej kontroli reperacji, najlepiej wybrać się na miejsce samochodem oraz zlecić serwisowi usługę. Przebieg regeneracji belki bezwzględnie powinien rozpocząć się od jej demontażu. Jeśli jakiś serwis proponuje nam regenerację na samochodzie, to lepiej poszukajmy drugiego serwisu. Należy rozmontować poszczególne części, dokonać dokładnej kontroli i zadecydować, jakie elementy kwalifikują się do wymiany. Dopiero wówczas możemy oszacować, jaki będzie ostateczny koszt reperacji.

Oczywiście, podstawowym elementem do wymiany są łożyska igiełkowe oraz uszczelnienia. Felerne łożyska zazwyczaj powodują uszkodzenie czopów, a w rezultacie samej belki.