Reklama zewnętrzna

Masowość to atut reklamy typu outdoor. Reklama outdoorowa może kierowana być równolegle do konkretnych segmentów nabywców, jak ma to miejsce w pozostałych mediach. Doskonale sprawdzi się w dużych miejscowościach. Największą grupą odbiorców reklam typu outdoor będą osoby mobilne, czynne, z potencjałem nabywczym, którzy dużą część swojego czasu spędzają poruszając się w przestrzeni miejskiej. Reklama typu outdoor jest w ich przypadku najbardziej skuteczna, bowiem kontakt z tego rodzaju reklamą mają prawie bez przerwy: jadąc samochodem, chodząc ulicą, odwiedzając ośrodki finansowe, hipermarkety, stacje benzynowe.

reklamy w mieście

Autor: Mathias Erhart
Źródło: http://www.flickr.com
Telebimy opolskie to medium o wielkim potencjale, z ciekawym, oryginalnym sposobem komunikacji -tak to się prezentuje. Wspomniana reklama jest naturalna, dzięki temu z powodzeniem konkuruje z pozostałymi mediami. Odbiorcy mają kontakt z reklamą zewnętrzną wówczas, kiedy przebywają poza mieszkaniem, w przestrzeni miasta, w okolicznościach, w których zwykle – bardziej aniżeli w mieszkaniu lub w pracy – są nastawieni na silniejszy kontakt (polecamy notabene) z otoczeniem. Także brak deklaratywności przemawia na korzyść reklamy typu outdoor. Z zasady odbiorcy lepiej reagują na treść demonstrowany na billboardach i przeznaczają mu więcej uwagi, aniżeli ma to miejsce w wypadku mediów, jakim muszą zadeklarować swój czas bądź wykonać jakąś czynność (zaopatrzyć się w gazetę, puścić w ruch radio, otworzyć przeglądarkę internetową).

Telebimy mazowieckie oferują nadzwyczaj interesujący a także kreatywny przekaz – „>zobacz realizacje Medas-Media. Posługują się słowem oraz obrazem w sposób zdyscyplinowany a zarazem pomysłowy. Godziwy plakat reklamowy operuje przekonującym językiem oraz symbolem dobranym do grupy docelowej, co powoduje, że odbiorca od razu wie, co tak naprawdę widział na plakacie. Kreatywność, ascetyczność, intryga twórczo wykorzystane elementy 2D jak też 3D to powoduje, iż ta forma przekazu jest szczególna.

Popyt na outdoor nie maleje, pomimo coraz większego uczestnictwa sieci internetowej. Klienci najentuzjastyczniej wybierają nośniki z rodzajów wielkoformatowych, to znaczy o powierzchni metrażu nie mniejszym aniżeli 18 m2. Najogromniejsze zainteresowanie budzą ekrany umieszczone w centrach dużych miejscowości jak też przy głównych trasach łącznościowych w miastach oraz wokół nich, co wypływa z bardzo wysokiej efektywności takich nośników.