Rodzaje kredytów

Na rynku dostępne są różne formy finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych oraz firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym mamy szansę sfinansować: budowę domu, kupno mieszkania lub domu, zakup działki budowlanej, remont, rozbudowę domu lub mieszkania. Wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, zatem daje możliwość odpowiedniego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.

Skarbonka

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com
Banki wybierają taki okres kredytowania, który zapewnia nam wysokość miesięcznej raty (zobacz sprawdź tu) dopasowaną do naszych możliwości finansowych. Kredyt zabezpieczany jest hipoteką. Kupno mieszkania na kredyt to także doskonały i korzystny plan na lokatę kapitału – można zaciągnąć kredyt, nabyć atrakcyjnie ulokowane mieszkanie, poszukać godnego zaufania najemcę, by samo się finansowało, by po pewnym czasie stać się niezależnym właścicielem dużego kapitału.

W razie zastrzeżeń warto zgłosić się do wykwalifikowanego doradcy finansowego, który przeprowadzi diagnozę potrzeb klienta, dokona przeglądu ofert bankowych oraz podpowie, które kredyty Myślenice okażą się dla nas najbardziej korzystne. Kredyt gotówkowy to dalsza forma uzyskania niezbędnych pieniędzy. Zazwyczaj banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. Przy większych kwotach zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w razie nieuregulowanych należności lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat jest zależna od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt.

Aby kredyt gotówkowy był korzystny obowiązkiem naszym jest dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz dowiedzieć się jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty (zobacz forsel) za telewizor i samochód nie zaszkodzi zastanowić się nad ich konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest na spłatę wszystkich dotychczasowych zobowiązań, takich jak np. pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, pożyczki w koncie osobistym. Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet kilkukrotne obniżenie kosztów raty. Krótko mówiąc oszczędzamy na comiesięcznych ratach. Kredyt zabezpieczany jest hipoteką.