Rodzaje reklamy wizualnej

Różne odmiany reklamy są bardzo rozpowszechnione i stanowią obecnie nieodłączną część codziennej rzeczywistości. Są one obecne w środkach masowego przekazu takich jak radio, telewizja czy sieć WWW, a także w wielu innych miejscach.

Masz chęć na kolejną publikację na omawiany tutaj wątek? Jeżeli tak, to śmiało kliknij tutaj – to wiarygodna treść.

Ulice w miastach wypełnione są różnego typu reklamami. Ich rozmiary i formy są zróżnicowane, jednak posiadają wspólny cel.

Pod kloszem

Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/

Każda służy do przyciągnięcia wzroku, a co za tym idzie – do zachęcenia potencjalnego klienta, by odwiedził dany sklep czy inny punkt i zainteresował się oferta. Ulotki i katalogi reklamowe otrzymuje się w dużych ilościach przechodząc ulicami. Sposobów jest więc duża ilość, wśród nich bardzo innowacyjne, do których należy reklama LED pasujące do nowoczesnego klienta i jego wymagań.

Szyldy i wystawyJedną z form polecania danego towaru i usług, jest wykorzystanie szyldów. Szyld jest płaskim kawałkiem jakiegoś materiału, w większości przypadków metalu, gdzie umieszcza się napis. Szyldy znane i stosowane były już bardzo dawno. Ewoluuje jedynie ich forma oraz stosowane tworzywa, w zależności od aktualnych mód i istniejących opcji. Gdzieniegdzie działalność właścicieli szyldów jest ograniczona ze względu na charakterystyczny rodzaj otoczenia. Taka sytuacja występuje w Krakowie, gdzie otoczenie Rynku stanowi teren zabytkowy i szczególnie ważny, toteż wszelkie szyldy powinny być dostosowane do określonych norm. Reklamą każdego sprzedawcy czy punktu usługowego od wieków jest jego wystawa. Znajdują się tam różne, mające przykuć uwagę klientów, elementy. Niejednokrotnie stosuje się folię do oklejania szyb wystawowych, dzięki której można tworzyć różnorodne napisy.

Reklama z wykorzystaniem światłaZnane są typy reklamy, które widoczne są również nocą. Wielkie metropolie to miejsca, w których można spotkać ogromne ilości tych świateł. Nieraz jest ich tak wiele, że oświetlają całą ulicę. Wyświetlacze LED są aktualnie w powszechnym użyciu, a przybierają bardzo rozmaite formy. Są to na przykład tablice podświetlane, służące na przykład do pokazania menu restauracji, czy tablice tekstowe, informujące na przykład o czasie pracy określonego punktu.