Rodzaje teczek które są stosowane w biurach i domach, czym charakteryzują się teczki konferencyjne.

W każdej firmie czy domu pojawia się konieczność przetrzymywania jakiś papierów i dokumentów. I najczęściej w takich przypadkach będzie się używać do tego celu najróżniejsze odmiany teczek. Występują one w bardzo dużej ilości odmian i wzorów – różnią się wielkością, rodzajem użytego materiału i przeznaczeniem. W zależności od przeznaczenia mogą być używane do przetrzymywania dokumentów w archiwum albo do codziennego ich przechowywania i transportu.

teczki konferencyjne

Autor: ukeig
Źródło: http://www.flickr.com
Najchętniej wykorzystywanym wymiarem teczek jest format A4, czyli zmieści się w nich najbardziej popularna kartka do drukarek czy ksero. W zależności od firmy je produkującej mogą one mieć trochę odmienne wymiary zewnętrzne i różnić się od siebie o kilka milimetrów. Nieco rzadziej są stosowane teczki w innych formatach, chociaż rzecz jasna są one dostępne, na przykład architekci i inżynierowie z powodu swoich projektów czasem sięgają po teczki mające format A3. Teczki przeważnie wykonuje się z kartonów o zróżnicowanej grubości i kolorystyce, choć coraz więcej ich wersji można spotkać zrobionych z tworzyw sztucznych – PCV lub polipropylenu.

Zależnie od potrzeb i przeznaczenia teczki mają różną budowę i rodzaj zamykania. Często wykorzystywane są teczki wiązane, w połowie ich długości przyklejone są na obu skrzydłach tasiemki, dzięki którym da się je związać. Tak samo popularne jest wykorzystanie do tego celu gumek, w sprzedaży jest cała gama teczek jakie zamyka się zaciągając gumkę na dłuższy bok albo rogi (więcej o teczkach konferencyjnch).

Jeśli chciałbyś przekazać komuś dane na przedstawiany temat, to wejdź na link i pokaż szczegóły (http://www.workservice.pl/praca/student/ciechanow/) dotyczące tego zagadnienia – z pewnością go zainteresują.

Większe teczki zamyka się na rzepy albo zatrzaski, taka metoda zamknięcia przeważnie pojawia się w odmianach wykonanych z tworzyw sztucznych.

teczki

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei teczki konferencyjne niekiedy mają zamykanie za pomocą zamka, jest to praktyczne i dobrze zabezpiecza dokumenty w środku. Niekiedy obok miejsca na dokumenty posiadają one także dodatkowe wyposażenie przydatne podczas wystąpień, dzięki czemu uczestnicy nie muszą martwić się o to, że czegoś nie wzięli z domu i nie mają na czym notować. Teczki konferencyjne są przeważnie rozdawane zaproszonym gościom i po skończeniu wszystkiego będą je oni mogli wziąć do domu.