Rozliczanie PIT-u za pomocą programu – poznaj plusy wskazanego sposobu

Każdy rok to nowe zadania dla osób płacących podatki, a jednym z istotniejszych, którego bez wątpienia nie można zlekceważyć, jest złożenie rozliczenia podatkowego. Musi to zrobić każda osoba, która osiąga dochody na terenie państwa polskiego oraz ma NIP, a więc Numer Identyfikacji Podatkowej. Dzień, w którym mija termin składania rozliczeń, to ostatni dzień kwietnia. Trzeba zapamiętać tą datę, gdyż nietrzymanie ustalonych terminów jest powiązane z poniesieniem kar pieniężnych.

szpital

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Sposobów na złożenie PIT-u jest kilka, a jednym z coraz bardziej popularnych jest program PIT. Jego centralnym zadaniem jest oczywiście uzupełnienie potrzebnych formularzy, ale udostępnia również funkcję przesyłania gotowych dokumentów. Gotowe sprawozdanie można również drukować, jeżeli chcemy samemu je dostarczyć albo wysłać drogą pocztową, nie zapominając, aby wykonać to listem poleconym. Ale zacznijmy od początku – program PIT nie powoduje problemów w obsłudze, gdyż wyznacza jego użytkownikom kolejne kroki, które po prostu należy realizować. Co najistotniejsze, nie musimy się niepokoić, że dokonamy błędnych obliczeń (dokładne dane). Program automatycznie przeprowadza wszelkie konieczne rachunki, więc z pewnością nie pojawią się błędy w obliczeniach. W programie dostępne są nie jedynie podstawowe formularze, lecz również załączniki, jakie też niejednokrotnie muszą być przez nas wypełniane. Dane z głównego formularza automatycznie przenoszone są do załączników, co znacznie oszczędza nasz czas. Nie musimy po raz kolejny wpisywać wszystkich informacji, możemy jedynie rzucić okiem czy wszystko się zgadza i przejść dalej.

Czy wiesz, gdzie również możesz znaleźć analogiczne informacje? Jeśli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (https://l-express.pl/o-naszej-szkole) zaprezentowanego tam postu.

pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Po uzupełnieniu wymaganych formularzy, można – tak jak uprzednio wspomniano – od razu przesłać je do odpowiedniego urzędu albo wydrukować. Możliwe jest także zapisanie dokumentów w formacie PDF, aby zatrzymać je dla siebie na własnym komputerze oraz mieć do nich wgląd wtedy, kiedy będzie nam to niezbędne. Jeżeli zatem i ty stoisz przed zadaniem złożenia PIT 2016, musisz zastanowić się nad możliwością skorzystania z funkcji wyżej scharakteryzowanego programu. Jest łatwy w obsłudze oraz umożliwia szybko uporać się z naszą coroczną powinnością, zatem bez wątpienia warto mieć go na względzie.