Rozliczenie pit za ubiegły rok przez internet

Każda osoba, która osiągnęła pewną sumę dochodu musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Złożenie rozliczenia jest niezbędne. Dzięki opcjom, jakie daje nam dziś technologia można wypełnić zeznanie podatkowe nie wychodząc z mieszkania.

Laptop na stoliku

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu. Część osób musi przedłożyć pit 28 (rozliczenie pit 28 na który składają Ci, którzy, jak określono na stronie Urzędu Skarbowego: „zdecydowali się na rozliczenie na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.” Co ważne zeznanie to, należy złożyć wcześniej niż deklaracje podatkowe, bo do początku lutego. Wszystkie druki PIT-ów, jak też przykładowe ich uzupełnienia, również są w Internecie. Na platformie, na której można rozliczyć pit trzeba zapoznać się z instrukcją, która pomoże nam krok po kroku wypełnić konkretną e-deklarację. Oczywiście są osoby, które szukają pomocy przy rozliczaniu PIT-u, bo boją się, że popełnią błąd.

Jeżeli masz zamiar poznać analizowany w tym artykule temat, to kliknij tutaj i zdobądź użyteczne info (http://mennicapoznanska.com/kategoria/numizmaty/) także w analogicznym serwisie.

Ale jest opcja zrobienia korekty do naszego zeznania, więc nie musimy się, aż tak bardzo przejmować. Jak coś okaże się nie w porządku, lub gdy później otrzymamy jakieś dodatkowe informacje o przychodach to będzie można złożyć korektę w Urzędzie Skarbowym.

Rokroczne rozliczanie się ze Skarbówką

Pisanie na laptopie

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie osoby, które miały okazję załatwiać coś z urzędem Skarbowym doskonale wiedzą, że rozliczenie za rok poprzedni składa się w roku następnym. Znaczy to jedynie tyle, że pit 2015 (formularz pit 2015) musimy złożyć do konkretnej daty w roku 2015. Osoby, które mają pewne dochody są zobowiązane wypełnić zeznanie podatkowe. Urząd Skarbowy nakłada kary na osoby, które za późno przekazują własne deklaracje.

Dlatego tak wiele osób decyduje się na internetową drogę rozliczenia ze Skarbówką. To najlepsze rozwiązanie, bo oszczędzamy dzięki temu cenne minuty, a nawet godziny i możemy w każdym momencie to zeznanie wypisać i wysłać. Oczywiście nie wszyscy są w stanie sami ogarnąć wypełnienie deklaracji podatkowej, z tego względu większość ludzi zajmujących się księgowością ma ręce pełne pracy. Jednak, jeżeli nie mamy żadnej firmy i nie posiadamy ogromnych dochodów, to na pewno damy radę sami wypełnić pit, musimy jedynie porządnie przeczytać instrukcję i spoglądać, co dokładnie mamy zamieścić w poszczególnych kratkach.