Składanie zeznań podatkowych za pośrednictwem sieci – czemu warto skorzystać z tego rozwiązania?

Znane wszystkim porzekadło mówi, że szczęśliwi czasu nie liczą, lecz z pewnością czekanie w długiej kolejce do fiskusa nie należy do przyjemnych i niejednokrotnie przyprawia o ból głowy.

narzędzi

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
pieniądze

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Mamy jednakże dobrą wiadomość – nie musi tak być.
Internet

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com

Żyjemy przecież w „epoce” wszechobecnych komputerów, a cyberprzestrzeń nie jest dla nas czymś zewnętrznym wobec codzienności, lecz jej stałym „elementem”. Siedząc przed ekranem laptopa możemy załatwić masę różnego rodzaju spraw: zrobić sprawunki, opłacić rachunki, umówić się na wizytę do lekarza oraz… złożyć swoje Zeznanie podatkowe. Nie czekaj i już teraz rozlicz PIT przez Internet – rozliczanie PIT przez internet. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie załamuj rąk, podpowiemy co robić. Najpierw należy ściągnąć odpowiedni program. Jeśli nie chcesz zaśmiecać swojego komputera lub brakuje Ci wolnej przestrzeni na twardym dysku, zajrzyj na na witrynę www i uzupełnij PIT 28 online z wszelkimi załącznikami.

Otwórz ten link ksiegowosc spolki zoo online. Tam znajdziesz interesujące wiadomości na ten temat, omówione w naszymartykule.

Sprawdź, czy wprowadzone informacje są poprawne, a potem wyślij formularz do Ministerstwa Finansów. To proste, komfortowe a także – co niezwykle ważne – bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić masę czasu i nerwów – zobacz przykłady. Trzeba jedynie pamiętać o zanotowaniu numeru referencyjnego a także zatrzymaniu tak zwanego UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru stanowiącego dowód na na rozliczenie z fiskusem w terminie.

Zaletą e-deklaracji jest także bez wątpienia szybki zwrot podatku. Trafi on na nasze konto bankowe w przeciągu 3 tygodni od daty złożenia zeznania, nie zaś trzech miesięcy jak w przypadku form tradycyjnych.