Sposób na dobry dobór konta w biznesie

Każde przedsiębiorstwo w dzisiejszych czasach musi posiadać rachunek rozliczeniowy. Nie jest to wyłącznie kwestia wygody, ale wymóg prawny. Konto takie założyć może właściciel przedsiębiorstwa bądź osoba przez niego uprawniona. Konto takie może być wykorzystane jedynie do celów firmowych. Wynika z tego iż prezes firmy będzie posiadał 2 konta: osobiste – tzw. ROR i konto firmowe.

zagraniczne banknoty

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Czynniki jakie decydują o doborze konta, nieistotne czy biznesowego czy osobistego są bardzo podobne. Nim dokonamy wyboru należy sobie zadać pytanie do jakich celów przeważnie będzie ono wykorzystywane i z jakich produktów będziemy korzystać. Słowem, najlepsze konto firmowe (InOffice – sale konferencyjne warszawa) to takie, jakie w największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Z rachunkiem bankowym jest troszkę jak z gajerem, który powinien być dobrze do nas dobrany. Również najlepsze konto firmowe powinno być zrobione na miarę. Jak więc wybrać konto dla naszej firmy?

Nie jest to łatwe zadanie. Wbrew pozorom stopa procentowa rachunku nie jest najbardziej istotna. Środki na rachunku zostaną wszak dość szybko przenoszone na inne rachunki. Poza tym są w wyższym stopniu opłacalne instrumenty bankowe które służą do lokowania nadwyżek (niechybnie również będziemy je użytkować). Najlepsze konto firmowe powinno zapewniać łatwy sposób dostępu do skomplikowanych instrumentów biznesowych. Istotne rzecz jasna są też koszty miesięczne utrzymania konta – sprawdź tu: .

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś zazwyczaj oferowane są konta za darmo. Ale niestety nic nie jest darmo, opłaty za konto zazwyczaj kryją się głębiej (przykładowo nie płacimy za kartę debetową jeśli suma operacji w konkretnym miesiącu rozliczeniowym osiągnie z góry określony pułap). Niezwykle istotna jest wielkość opłat za przelewy do banków zewnętrznych. Naturalnie mało który przedsiębiorca ma czas na osobiste zestawianie propozycji banków, stąd wymyślono plebiscyty kont bankowych.

Porównuje się tam kilkanaście instytucji finansowych proponujących konta firmowe co może w dużym stopniu uprościć dobór tegoż narzędzia finansowego. Takie rankingi ogłaszane są co sześć miesięcy, co daje najbardziej aktualny obraz rynku kont firmowych, stąd rankingi są idealnym instrumentem wspomagającym dokonanie właściwego wyboru.