Sprowadzając towary z państw nie należących do Unii Europejskiej trzeba będzie się liczyć ze sporą ilością spraw do załatwienia

Do zapłacenia będą podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane ogromną liczbą skomplikowanych przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy wejście w tę tematykę mogłoby zająć dużo cennego czasu, a w końcu w biznesie czas ma swoją cenę. Z tego też powodu duża część importerów korzysta przy zakupie produktów z oferty celnych agencji. Agencje takie zajmują się pośredniczeniem między urzędnikami a klientem.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań należy w pierwszej kolejności opracowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do prawidłowego odprawienia towarów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co w dużym stopniu zmniejsza czas potrzebny na te formalności, a tym samym umożliwia sprawniejsze przekazanie towarów do obrotu. Pracownicy takiej agencji powinni więc wypełnić potrzebne dokumenty, obliczyć należne kwoty cła i innych należności, i wreszcie przekazać towar do odprawy.

Wiele osób twierdzi, że agencje celne nikomu się nie przydają, i że każdą procedurę da się samodzielnie załatwić. Oczywiście przy pojedynczych zakupach będzie w tym nieco racji. Za wykonane przez agencję czynności trzeba jednak ponieść opłaty, więc czasami bardziej będzie się opłacać zająć się tym samemu. Jednak jeśli ktoś będzie planował import w większej ilości, to warto rozważyć współpracę z profesjonalistami. Przepisy celne szybko się zmieniają i chcąc się wszystkimi sprawami zająć samemu należałoby również być z nimi na bieżąco.

Przejdź na witrynę autora (https://www.pkrajewski.pl/wnetrza/) – tam odnajdziesz masę ciekawych treści, które zgłębią Twą wiedzę na powyższy nowy temat.

Ta firma to zapewnia: .

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Pracownicy agencji z tego powodu, że pracują przy tym zawodowo, powinni znać bieżące regulacje, więc skorzystanie z ich wsparcia może pozwolić na unikanie zbędnych kosztów lub nieścisłości. Nie bez znaczenia jest także czas poświęcony na wyliczenie wszystkiego. Agencje celne korzystają ze specjalnego oprogramowania, przez co wyliczenie wszystkich opłat jest bardzo sprawne. Rzecz jasna każdy sam powinien się zdecydować, czy korzystać z usług agencji, ale wielu importerom rzeczywiście będzie się to opłacać.