Targowanie ceny z deweloperem – o czym wskazane jest pamiętać

Dobierając jakąś nieruchomość od dewelopera, warto pamiętać o możliwości negocjacji ceny, niezależnie od tego czy jest to rezydencja, własne M albo być może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, iż Klient będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy chcą zyskać Kontrahentów i zarazem sprzedać posiadłość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to też ceny posiadłości.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu nieruchomości w hiszpanii na sprzedaż, aby poznać dodatkowe info na opisywany w wpisie temat. Czekamy na twą recenzję!

Jeśli więc nabywasz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena nieruchomości, Ty bezspornie trochę na tym zyskasz. Posiadać w kieszeni kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to faktycznie sporo, szczególnie, że niemało ludzi bierze kredyt na zakup nieruchomości, a jak wiadomo, z kredytem związane są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

By negocjacje z deweloperem przebiegały porządnie, na pewno musisz porządnie się do nich przygotować. Nie wystarczy rzec „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie odpowiednie argumenty, które mogą spowodować, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeśli mieszkanie posiada jakieś minusy, pożądane byłoby je wskazać. Ważnym minusem może być przykładowo brak windy, brak komórki lokatorskiej bądź również brak balkonu.

Jeśli masz zamiar poznać studiowany w tym artykule temat, to kliknij tu oraz zdobądź użyteczne info (http://www.merazet.pl/kategoria/drogownictwo-budownictwo-i-geotechnika/beton/formy-do-betonu/) także w podobnym serwisie.

Minusem może być też lokalizacja mieszkania, jaka na przykład zdoła być źle skomunikowana z miastem albo też mała liczba sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy także powiedzieć, że na oku mamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itd.

W takiej sytuacji deweloper zapewne będzie chciał zachęcić nas do nabycia lokalu oraz możliwe, że zaproponuje niższą cenę. Należałoby też rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się ogromnym zaciekawieniem Klientów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż albo być może deweloper ma ich jeszcze wiele. To też zdoła nam wspomóc w negocjacjach, ponieważ jeśli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością lub na koncie dewelopera jest jeszcze masa innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej prawdopodobne.