Targowanie ceny z deweloperem – o czym wskazane jest pamiętać

Dobierając jakąś nieruchomość od dewelopera, warto pamiętać o możliwości negocjacji ceny, niezależnie od tego czy jest to rezydencja, własne M albo być może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, iż Klient będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy chcą zyskać Kontrahentów i zarazem sprzedać posiadłość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to też ceny posiadłości.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu nieruchomości w hiszpanii na sprzedaż, aby poznać dodatkowe info na opisywany w wpisie temat. Czekamy na twą recenzję!

Jeśli więc nabywasz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena nieruchomości, Ty bezspornie trochę na tym zyskasz. Posiadać w kieszeni kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to faktycznie sporo, szczególnie, że niemało ludzi bierze kredyt na zakup nieruchomości, a jak wiadomo, z kredytem związane są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

By negocjacje z deweloperem przebiegały porządnie, na pewno musisz porządnie się do nich przygotować. Nie wystarczy rzec „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie odpowiednie argumenty, które mogą spowodować, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeśli mieszkanie posiada jakieś minusy, pożądane byłoby je wskazać. Ważnym minusem może być przykładowo brak windy, brak komórki lokatorskiej bądź również brak balkonu. Minusem może być też lokalizacja mieszkania, jaka na przykład zdoła być źle skomunikowana z miastem albo też mała liczba sklepów i punktów usługowych w okolicy. Zdołamy także powiedzieć, że na oku mamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itd.

W takiej sytuacji deweloper zapewne będzie chciał zachęcić nas do nabycia lokalu oraz możliwe, że zaproponuje niższą cenę. Należałoby też rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się ogromnym zaciekawieniem Klientów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż albo być może deweloper ma ich jeszcze wiele. To też zdoła nam wspomóc w negocjacjach, ponieważ jeśli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością lub na koncie dewelopera jest jeszcze masa innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej prawdopodobne.