Uraz przy pracy w Wielkiej Brytanii

Bardzo dużo obywateli Polski aktualnie wyjeżdża do pracy za granicę. Jednym z najchętniej wybieranych celów jest Wielka Brytania. Aktualnie w Anglii i Irlandii jest tak dużo Polaków, że są tam całe polskie dzielnice. Polacy wyjeżdżają przede wszystkim w oczekiwaniu na lepsze zarobki niż w Polsce. W wielu przypadkach rzeczywiście udaje się dostać dogodną pracę. Inną sprawą jest z kolei to, czy uda się jakąś część zarobków zaoszczędzić i przywieźć do kraju.

Wypadek

Autor: Contando Estrelas
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jest wiadome, w Anglii są zupełnie odmienne przepisy prawne niż w Polsce. Tak jest także w przypadku prawa regulującego kwestie pracy.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość materiałów na prezentowany temat, to użyj informacji (https://www.el-ksiegowosc.pl/), na której odnajdziesz zbliżone treści – po prostu kliknij tutaj.

Polacy zatrudnieni na terenie Anglii podobnie jak inni ulegają czasami wypadkom. Różnego typu niemiłe i niebezpieczne incydenty mogą mieć miejsce wszędzie. Istnieje dużo źródeł informacji, w których można uzyskać wiadomości w kwestii działania w takich sytuacjach. Na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „wypadek w pracy w anglii” można uzyskać wiele wyników ze stron o charakterze poradników.

Przed wyjechaniem do pracy do innego kraju

Wyjeżdżając do jakiegoś kraju w celu znalezienia pracy na pierwszym miejscu należy pamiętać, by zapoznać się z wyprzedzeniem z obowiązującymi tam przepisami. Oczywiście nikt nie będzie oczekiwał kompleksowej znajomości wszystkich przepisów. Rozsądnie jest jednak poznać przynajmniej te przepisy, które mają osobę wyjeżdżającą obowiązywać. Mowa tu przykładowo o przepisach związanych z pracą, jak również z różnego rodzaju odszkodowaniami. Powinno się to uczynić zwłaszcza w przypadku, gdy nie zna się języka na takim poziomie, by móc samodzielnie dochodzić swoich praw na miejscu

Po wypadku

Gdy już wydarzy się wypadek w miejscu zatrudnienia, przede wszystkim nie należy tego ukrywać. Dużo osób nie przyznaje się do tego, że zdarzył się wypadek, przez co potem trudno jest dostać odszkodowanie. W razie takich wypadków, które nie uniemożliwiają ruchu i rozmawiania, trzeba w pierwszej kolejności poinformować przełożonego. Niezwykle ważne jest uzyskanie pomocy medycznej. Pomoże to nie tylko w odzyskaniu sprawności lub określeniu rodzaju obrażeń, ale także w otrzymaniu profesjonalnej opinii na temat konsekwencji urazu. Odszkodowania UK przyznawane są raczej często, szczególnie jeśli uraz odniesiony jest wskutek zaniedbania zasad bezpieczeństwa przez daną firmę.