Uzębienie to Twoja najlepsza wizytówka. Wybieraj wyłącznie gabinety dentystyczne mające wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarki we Wrocławiu!

Piękne zęby to wizytówka każdego z nas. Poleca się o tym pamiętać na co dzień, gdyż to właśnie codzienne praktyki pielęgnacyjne mają wpływ na ich stan. Różne kultury stworzyły różne sposoby na zachowanie dobrej higieny uzębienia. Najpowszechniejsza to oczywiście wykonana z tworzywa sztucznego szczoteczka do zębów.

pacjent

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Regiony mniej rozwinięte również mają miejscowe metody dbania o zęby. Przykładem jest miswak, czyli rozszczepiona na końcu gałąź drzewa arakowego, przypominająca miotełkę, używany zamiast plastikowych szczoteczek do zębów na terenach Somalii.

Oczywiście wyłącznie mycie zębów nie zapewni nam zdrowego uśmiechu. Duży wpływ na stan uzębienia mają skłonności genetyczne, choroby, zła dieta i palenie papierosów. O ile ze skłonnościami genetycznymi nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać, tak cała gama innych czynników jest zależna od nas samych. Walcząc z pożółkłymi zębami warto zrezygnować z picia kawy, herbaty jak i rzucić palenie – są to główne powody żółknięcia zębów wśród społeczeństwa.

Stworzono mnóstwo past i preparatów wybielających, jednak niewłaściwe stosowanie może uszkodzić szkliwo, w związku z czym bardziej skuteczną pomocą zdecydowanie okaże się dobry dentysta stomatolog legnica i pielęgniarki wrocławskie – . Wyszkolona kadra dentystów zaopiekuje się naszą jamą ustną w najlepszy sposób, a ponadto możemy liczyć na sugestie lub darmowe próbki renomowanych produktów dentystycznych.

Jeśli chcesz uniknąć problemów z próchnicą należy koniecznie unikać słodkich napojów. Zawarty w nich cukier jest w stanie spowodować ogromne szkody wymagające interwencji dentysty i niejednokrotnie inwestycji w implanty, a jak wszyscy wiemy lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy mimo praktykowania podstawowych zasad higieny jamy ustnej nie jesteś zadowolony ze stanu swoich zębów, poleca się odwiedzić miejsca wcześniej zweryfikowane. Wyszkolony personel wypełni ubytki oraz pouczy jakich środków używać, aby zapobiegać nawrotom przykrych dolegliwości bądź pożółknięć.