W jaki sposób należy podawać desery? Jakie naczynia są do tego najlepsze? Na co się zdecydować?

Wszyscy uwielbiamy ciasta, bo polepszają nam humor oraz osładzają życie. Są najbardziej przyjemną częścią każdego przyjęcia, by jednak ładnie się prezentowały, powinny zostać podane w najlepszy istniejący sposób. Metod na podanie ciast jest rzeczywiście wiele. Mamy mnogość naczyń, które do tego służą, dzięki nim zaś można w elegancki sposób podać gościom każdego rodzaju deser. Taki deser powinien stać się nie tylko ucztą dla podniebienia, ale także dla oczu.

kawałki ciasta

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając więc paterę, przykładowo patery na owoce, lecz także talerz lub półmisek dobrze jest się postarać, aby poukładane na nich ciasto wyglądało apetycznie i zachęcało do spróbowania – By w odpowiedni sposób podawać deser, należy głównie dobrać naczynie do swoich potrzeb. Zastanówmy się, jak wiele osób będziemy gościć oraz jak dużo ciasta mamy w planach zaserwować. Zasadą jest, iż taki deser powinno się serwować na szklanych paterach, lecz rzecz jasna to nie jest reguła.

Ważne, by naczynie było dopasowane do talerzyków deserowych, ale również charakteru pomieszczenia i charakteru przyjęcia. Oprócz szkła do wyboru są również patery metalowe, porcelanowe, a także z drewna. Tak właściwie propozycji jest całkiem sporo, każda patera posiada różne zastosowanie więc możemy je używać do różnego rodzaju deserów, przykładowo patery do ciast.

By rozwijać się w tym temacie – kontynuuj poszukiwania (http://baltic-park.com.pl/oferta-apartamenty-w-pogorzelicy.htm) następnych ciekawych treści w wielu artykułach. Wejdź w ten link i czytaj do woli.

Patery ze szkła są najbardziej popularne i najczęściej wybierane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, jaka jest podparta nóżką – nasze typy. Możemy tak naprawdę wybierać w różnych rodzajach i wzorach. Szklane patery mogą być duże, lecz również delikatne.

Taka patera będzie dobra, gdy gości nie przyjdzie zbyt wiele, zaś dla większej ilości gości dobrze będzie przygotować naczynie z dwoma poziomami albo z trzema piętrami (patera do tortu). Jak mamy jeden lub więcej rodzajów ciasta, to tego typu patera pozwoli na rozmieszczenia go w ten sposób, aby nie zmieszać smaków.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://belbazaar.pl/23-lozka-drewniane) i odszukaj informacje tu.

Możemy równie dobrze na samym dole umieścić owoce. Żeby dać naszym gościom większy komfort jak i wygodę, dobrze będzie wybrać paterę obracaną. To bardzo ułatwi każdemu dostęp do deseru, nie będziemy się przy tym musieli martwić o jego równomierne ułożenie. Czasami nawet tego typu naczynie posiada klosz, a to pozwala zachować świeżość deseru.