W jaki sposób rozliczyć podatek online. Wskazówki

W jaki sposób rozliczyć PIT? Rozliczanie podatku PIT to doroczna bolączka wielu Polaków. Trzeba jednak o tym pamiętać, ażeby później nie mieć problemów z urzędem podatkowym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Niżej odnajdziecie informator, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze błędy podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia trzeba wypełnić oraz złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest taka sama. Jednakże połowa z nas wypełnienie PIT 37 zostawia na ostatnią chwilę. W urzędach podatkowych największe kolejki zawsze tworzą się w ostatniej połowie kwietnia. Odkładając, a potem składając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres oraz błędy, o jakie bardzo łatwo. Najczęściej zapominamy o podpisie. Wtedy urząd przyzywa nas do jego dopełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy również NIP zakładu pracy ze swym NIP-em. Pamiętajmy, że możemy wpisać w deklarację po prostu własny PESEL. Niekiedy gubimy się w tabelkach i mylimy rubryczki, na przykład przychód i dochód.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez współmałżonków opcji, iż rozliczają się wspólnie, w czasie gdy jedno z nich, prowadząc przedsiębiorstwo, musi odprowadzać podatek liniowy. Kolejek na razie nie ma, zatem warto z podatek (czytaj też faktura vat marża)orzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy się spodziewać, że rychło uzyskamy zwrot podatku. To, jak prędko pozyskamy pieniądze, zależy od wielu czynników: okresu złożenia PIT 37, sposobu, w który to uczynimy oraz podania albo nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie szybko, drogą elektroniczną i podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się spodziewać pieniędzy w czasie w przybliżeniu dwóch tygodni. Częstokroć zwrot przychodzi prędko, po kilku dniach.

Rozliczenie podatku przez internet jest bardzo łatwą formą dokonania tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, że można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy ogonków w urzędach podatkowych i pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Po pierwsze oszczędzamy czas, możemy to robić w każdej chwili w mieszkaniu. Warunkiem jest posiadanie komputera z dojściem do internetu. Powinniśmy również zainstalować odpowiednią wtyczkę, która umożliwia nam realizację tego rozliczenia.

Jeżeli myślisz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/1-osiowe), pod którym znajdziesz dokładne omówienia zagadnień – odsyłacz znajduje się tutaj.

W trakcie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, wskazując możliwe błędy, a także przeliczy za nas część merytoryczną blankietu, czyli prawidłowo wyliczy podatek od uzyskanego dochodu.