W jaki sposób są zbudowane aktualnie używane panele ledowe, zalety ich zastosowania w reklamie zewnętrznej

Współczesny rynek reklamowy coraz częściej sięga po nowoczesne technologie. Fenomenem stał się tu internet, gdzie zaczęła się przenosić coraz większy fragment tortu reklamowego, a kampanie budżetami już przekraczają to, co było do tej pory znane z radia i telewizji.

Również tradycyjne reklamowe formy doczekują się odpowiedników w nowej odsłonie, na przykład w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się panele led. Coraz częściej będą one zastępować tradycyjne tablice, na jakich naklejano na pewien czas reklamy. Panele będą dawać w tej dziedzinie zupełnie nowe możliwości, bo za pomocą systemu sterowania emisją obrazu pozwalają na prowadzenie wielu różnych kampanii w tym samym czasie.

Wystarczy tylko ustawić co i kiedy będzie emitowane i elektronika sterująca załatwi wszystko. Dużym plusem tego typu paneli jest także ich widoczność, dzięki wydajnym diodom są one dużo bardziej widoczne, niż typowe tablice, nie przestraszą ich nawet bardziej trudne warunki, takie jak deszcze, mgły czy ciemność.

ekran LED

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com

Panele led wykorzystują tak popularne obecnie światło diodowe, które święci także swoje triumfy w przemyśle oświetleniowym. Posiadają one budowę modułową, dzięki czemu bez żadnych problemów można je łączyć w większe zestawy. Często wykorzystuje się je przykładowo przy różnych imprezach plenerowych, gdzie na ten właśnie czas montuje się wielkie telebimy, jakie się później rozmontowuje i transportuje w inne miejsce.

Każdy moduł składa się z określonej liczby pikseli, oddalonych od siebie o kilka czy kilkanaście milimetrów. Za to każdy z pikseli składa się z trzech oddzielnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując jasnością świecenia wszystkich diod uzyskać można ostateczny kolor, który będzie widział odbiorca.

Omawiany wątek Cię zainteresował? Zatem odsyłam tu (https://mastereducator.pl/kielce/), gdyż znajdziesz tutaj ciekawe informacje na omawiane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Przez takie możliwości na panelach da się wyświetlać dynamiczne, kolorowe obrazy, jakie poza tym są niezwykle i wyraźne. Panele LED charakteryzują dużą wytrzymałością na warunki pogodowe, działać mogą bez względu na aurę, więc reklamowe firmy bardzo chętnie wykorzystują ich możliwości.