W jaki sposób telebimy, jak również billboardy zmieniły nasze myślenie o skutecznych formach reklamowania określonych przedmiotów bądź usług

Jeśli dosyć często oglądamy telewizję lub na okrągło słuchamy radia, to reklamy kojarzymy głównie z króciuteńkimi filmikami, a konkretniej ze spotami. Kobiety pracujące w agencjach reklamowych powinny odznaczać się nieprzeciętną pomysłowością, bo dzisiaj potencjalni klienci zasypywani bywają różnymi materiałami marketingowymi i mogą najzwyczajniej w świecie wcale nie zwrócić uwagi na następną reklamę.

Tymczasem postawienie

Telebim promocyjny

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com

na oryginalny przekaz czasami okazuje się mało skutecznym posunięciem. Oprócz rewelacyjnie opracowanego przekazu, potrzebny jest odpowiedni nośnik, a możliwości jest naprawdę dużo. W ostatnich latach spółki czy centra handlowe decydują się na skuteczną reklamę na billboardach bądź telebimach.Co skłania zarządców do zainwestowania w taką formę reklamy? Na pewno duże znaczenie ma jej dostępność – jeżeli przejrzymy zasoby sieci pod kątem wyrażenia telebimy Podlaskie albo reklama na billboardach Poznań, to zobaczymy, że ofert jest niemało. Zresztą niekoniecznie trzeba załączać komputer, aby dojść do tych wniosków, bo w końcu wjeżdżając do wojewódzkich miast lub (sprawdź tutaj) podróżując bardziej najruchliwszymi szosami widzimy, że kolorowych, mniejszych lub większych, billboardów nie brakuje.Niewyróżniający się obywatel nie raz przekonał się o sile sugestywności przekazów reklamowych. Jeśli czterdziestolatek ogląda telewizję, to w trakcie przerwy na reklamy przeważnie zmienia kanał lub (nasz odsyłacz) np.

billobard reklamowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

udaje się do kuchni, by zrobić sobie kanapki.

Natomiast podróżując własnym autem trudno nie zwrócić uwagi na potężne tablice, nawet jeżeli siedzi się za kierownicą. Okazuje się, że uwagę podróżnych lub spacerowiczów łatwo przykuwają nawet reklamy z lapidarnymi informacjami – przykładowo tekst billboardy Oświęcim przez moment zainteresuje szesnastolatkę idącą do szkoły, jak również biznesmenów świetnie prosperujących firm, którzy planują zainwestować we wspomnianą formę reklamy np. O dużo większą siłę przyciągania uwagi przypadkowych przechodniów mają telebimy, bowiem na świecące tablice spoglądamy machinalnie. I nawet jeśli w danym momencie wcale nie jesteśmy zainteresowani kupnem nowego radia czy eleganckiej sofy, to podświadomie zapamiętamy markę albo nazwę konkretnego sklepu i za pewien czas może zostaniemy właścicielami takiego sprzętu lub mebla.