W jaki sposób uruchomić sklep internetowy?

Sklep on-line to najpopularniejsza forma sprzedaży w sieci, doskonały sposób na dotarcie do nowych odbiorców. Aby uruchomić własny sklep wystarczy zrobić parę kroków.

fotka - sklep

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na założenie własnego sklepu internetowego jest skorzystanie z usług firm, które użyczają narzędzia.
Składniki nieodzowne do prowadzenia sklepu internetowego to: program do prowadzenia sklepu, hosting dla sklepu on-line, zarejestrowana domena oraz platforma zakupowa z pomocą jakiej odbiorcy będą mogli kupować nasze wyroby. czytaj cały artykuł: http://www.logintrade.pl/Pomyśl, co pragniesz sprzedawać. Zbadaj jak w wyselekcjonowanej branży przedstawia się sytuacja na rynku e-commerce, zrób analizę SWOT – określ swoje silne oraz słabe strony, szanse oraz zagrożenia wynikające z aktywności konkurencji. Przemyśl kim będą klienci założonego przez Ciebie sklepu internetowego oraz w jaki sposób trafić w ich pragnienia. Postaraj się być lepszy – zaoferuj coś, czego nie posiada konkurencja – inna paleta produktów, promocje.

sklep - kadr

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Otwórz działalność gospodarczą. Jeśli posiadasz już prywatny biznes, starczy, że dokonasz zmiany w swym PKD, dołożysz zapis o sprzedaży w sieci. Kiedy dopiero otwierasz własną firmę, musisz zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym bądź do Ewidencji Działalności Gospodarczej, otrzymać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym jak też ZUS-ie. Kwestią najistotniejszą jest dobór stosownego oprogramowania. Wybór ten zaważyć może na sukcesie albo porażce Twego sklepu. Upewnij się co dana firma faktycznie proponuje w standardzie programu, czy nie ma skrytych kosztów, jak wygląda pomoc techniczna, możliwości rozwoju aplikacji. Zanim dokonasz kupna nie bój się pytać, rozwiej wszystkie swoje wątpliwości, a przede wszystkim przetestuj DEMO. Najlepszym podejściem jest wybór gotowego programu sklepu on-line. W zakupionym komplecie otrzymujesz sklep internetowy, gotową szatę graficzną, domenę a także pełne wsparcie techniczne, a czasem również interesujące rozszerzenia jak np. .

Twój sklep ohttp://www.logintrade.pl/aukcje-elektronicznewięc adres, który klienci będą wpisywali w przeglądarkę, by odnaleźć sklep. Nazwa domeny powinna być bezproblemowa do zapamiętania, zapadająca w pamięć, nie zbyt długa, łatwa do zanotowania jak też powiązana z profilem Twej działalności.