W jaki sposób walczyć z grzybicą paznokci, nie tylko u stóp ale także tych u rąk

W jaki sposób poprawnie zadbać o stopy? Zwłaszcza teraz kiedy są wystawione na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych? Często narzekamy na ból czy też suchość stóp – jak sobie z tym poradzić, by nasze stopy prezentowały się tak jak te u bobasa?

prostownice

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
grzybica paznokci czym leczyć

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Jest mnóstwo porad dotyczących pielęgnacji stóp – zaleca się przede wszystkim zacząć od ich dobrego nawilżenia – stopy bowiem to nie tylko ładnie pomalowane paznokcie – należy zadbać o ich skórę. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych pielęgnacji stóp – od kremów po maseczki – aktualnie szalenie popularne stają się skarpetki złuszczające do stóp – rewelacyjna sprawa. Nosimy je na stopach kilkanaście minut i volià – za kilka dni nasze stopy będą miękkie jak stopy dziecka.
modelowanie

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Popękana skóra stóp to nie jedyny problem z jakim się zmagamy – chorobą która dość często dotyka stopy jest grzybica – bardzo trudno się jej pozbyć.zobacz ten link firma budowlana dolny śląsk firma budowlana dolny śląskPierwszym krokiem jeżeli chodzi o grzybicę jest jej zapobieganie – po prostu dbajmy o stopy, nie chodźmy boso gdy nie wiemy czy podłoga jest czysta. Myjmy stopy kiedy tylko mamy do tego okazję. A kiedy już niestety złapiemy grzybicę w jaki sposób sobie z nią poradzić? Należy zaznaczyć, że grzybica najczęściej dotyka paznokci – pod frazą grzybica paznokci czym leczyć pokaże nam się cała lista sposobów, które pomogą nam walczyć z chorobą. Wśród nich znajdziemy objawy grzybicy – nie każdy bowiem wie, co tak naprawdę winno wzbudzić niepokój. Gdy spostrzeżemy, że płytka paznokcia jest koloru żółtego, czasem nawet zielona , staje się grubsza i mało przezroczysta – wtedy możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z grzybicą. Wypadałoby zaznaczyć, iż grzybica paznokci rąk występuje stosunkowo rzadziej niż ta u stóp – a leczenie jej jest dość długie i trudne. Nie zaleca się leczyć grzybicy na własną rękę – znacznie efektywniej zrobi to specjalista, leczenie nie należy do najtańszych, jednak mamy gwarancję, że stopy zostaną wyleczone.

Więcej na: Miracki – medycyna estetyczna

Więc jak wyleczyć grzybicę paznokci ? Najczęściej zalecaną metodą walki z grzybicą są specjalne lakiery do paznokci, zawierające substancje przeciwgrzybiczne – jeżeli to nie pomaga, trzeba siegnąć po tabletki, które są naturalnie wypisywane na receptę.
Skoro już wiemy jak trudno leczy się grzybicę, pamiętajmy o higienie naszych stóp i troszczmy się o to, by zawsze były zadbane.

Intrygujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tu, w serwisie koszulki na zamówienie z własnym nadrukiem, który w tamtym miejscu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

/J]