W jaki sposób wykonać packshot – fachowe realizacje reklamowe

Fotografia reklamowa to inaczej packshot. Jej kluczowym zadaniem jest przekazanie najważniejszych szczegółów w temacie prezentowanego produktu, więc musi być fachowo wykonana. W jaki sposób powstaje zdjęcie produktowe i co trzeba o nim wiedzieć, aby móc wprawnie podejść do zadania?

fotograficy

Autor: Stephen Wolfe
Źródło: http://www.flickr.com
Packshot – co mówi słownik?

Na początku musimy wykonać dobre zdjęcie, najlepiej w naturalnym oświetleniu. Jeżeli nie mamy odpowiedniego światła, możemy doświetlić produkt, by był dobrze widoczny. Jednak nie wybierajmy specjalnych efektów, gdyż i tak będziemy poddawać je obróbce i dopiero wówczas nadamy mu końcową postać. W programie graficznym trzeba pozbyć się tła, aby produkt bez problemu można było wpasować we wszelakiego typu projekty, zależnie od aktualnych potrzeb. Jest to tak zwane szparowanie, do którego potrzeba jest odrobinę praktyki, aby wszystko zrobić z jak największą skrupulatnością.

Nie można przypadkowo uciąć sznurówki buta albo rączki od garnka. Powinniśmy też pamiętać o przeprowadzeniu korekty zdjęcia, by usunąć wszystkie mankamenty oraz sprawić, iż będzie wyglądało perfekcyjnie. Można podkręcić ostrość fotografii, by jeszcze bardziej uwidocznić każdy szczegół produktu. Potem pozostaje już wyłącznie odpowiednio zaprezentować zdjęcie (pełna analiza), na przykład wykorzystując do tego wizualizację trzysta sześćdziesiąt stopni. Dzięki pomysłowemu ułożeniu zdjęć można uzyskać naprawdę rewelacyjny rezultat, jaki przyciągnie uwagę oraz pozwoli obejrzeć konkretną rzecz z każdej perspektywy. Niniejsze zabiegi powodują, że klienci chętniej interesują się produktami oraz nie mają żadnych obiekcji, by bliżej się nimi zaciekawić oraz zakupić je.

Fotografia reklamowa we Wrocławiu

Aby zrobić profesjonalne zdjęcie reklamowe (Wrocław), najlepiej jest zdecydować się na usługi kompetentnej firmy, która para się takimi zagadnienia codziennie. Ma stosowne doświadczenie oraz orientuje się, w jaki sposób podejść do każdego typu asortymentu. Z tego powodu wykona najwyższej jakości zdjęcia, które będą bezsprzeczną zachętą do zakupu przedstawionego na nich produktu oraz zdecydowanie zwiększą zainteresowanie asortymentem. Niniejsze fotografie można zamieszczać nie tylko w katalogach reklamowych, lecz także na serwisach internetowych sklepów, w gazetach lub na banerach reklamowych umieszczonych w różnych częściach miasta. Chcesz być na bieżąco sprawdź tę stronę