W jaki sposób zatroszczyć się o wizerunek przedsiębiorstwa

Identyfikacja wizualna to termin, jaki zawiera w sobie zbiór szczegółów budujących całościowy wizerunek firmy w oczach konsumenta. Jest to podstawowe narzędzie przy kreowaniu spójnego systemu komunikacji firmy, jaki wyróżni ją w jakiś sposób spośród konkurencji i stanie się dla niej unikatowym znakiem rozpoznawczym, w związku z tym należy zwrócić na nie nadzwyczajną uwagę.

logo

Autor: http://www.halaludowa.wroc.pl
Źródło: http://www.halaludowa.wroc.pl
Na identyfikację wizualną składa się wiele czynników, m.in. tytuł i logotyp przedsiębiorstwa. Są to fragmenty newralgiczne dla identyfikacji firmy przez konsumentów. Dobrze zaprojektowane logo przykuwa wzrok, zapada w pamięć a także podnosi świadomość marki wśród klientów.

Nie czekaj, tylko pokaż szczegóły (http://inoffice.pl/centrum-biznesowe-horizon/) na omawiany wątek – informacje okażą się na pewno bardzo wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Może także znacznie zwiększyć wartość przedsiębiorstwa. W wielu przypadkach zdarza się, iż wyroby danej firmy są bardziej pożądane przez wzgląd na logotyp, który w jest postrzegany przez klientów jako coś kultowego, a jednocześnie ciągle wpisującego się w obowiązujące trendy.

Dla identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa istotna jest też kolorystyka stosowana w kreowaniu obrazu firmy. Konkretne barwy mogą nieść z sobą pewne przesłanie oraz symbolikę, dla przykładu: srebrzysty, szczególnie metaliczny, będzie odnosił się w wyższym stopniu do branży hi-tech, róż do firm zorientowanych na damy, natomiast przedsiębiorstwa związane z ekologią częstokroć używają kolorów związanych z naturą, takich jak zieloności i brązy.W skład CI wchodzą także pozostałe materiały wizualne używane przez przedsiębiorstwa, począwszy od wizytówek, papieru listowego, broszur informacyjnych, ulotek ofertowych, przez narzędzia marketingowe takie jak plakaty i billboardy, po akcesoria, a nawet stronę internetową. Obszar środków identyfikacji wizualnej jest niezmiernie szeroki, z tej przyczyny istotne dla efektywnej komunikacji firmy jest to, by konstruowany wizerunek był spoisty, albowiem znacznie podnosi to efektywność działań marketingowych i silniej oddziałuje na świadomość klientów – .

logotyp

Autor: METROHOUSE & PARTNERZY S.A.
Źródło: METROHOUSE & PARTNERZY S.A.
Instrumentem przydatnym dla podtrzymania całościowego systemu prezentacji przedsiębiorstwa jest Księga Identyfikacji Wizualnej. Jest to wewnętrzny dokument, zawierający całokształt danych tyczących się stosowanej przez firmę symboliki: logotypu, miana, barw, czcionek jak też sposobów ich użyć. Współcześnie wiele firm na rynku zajmuje się ową tematyką. Starczy wbić w wyszukiwarkę hasło: identyfikacja wizualna Wrocław, by otrzymać całą mnogość rezultatów.