W jaki sposób zbudowane są tonery oraz z jakiego powodu nazywa się je suchym atramentem?

W prawie każdym biurze znajduje się co najmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy też jako kserokopiarka. Nowsze drukarki wykorzystują technikę druku laserowego, który wykonywany jest przy pomocy tzw.

suchego atramentu.
Tak właśnie w gwarze osób z branży poligraficznej nazywa się toner, który jest nośnikiem farby, jaka wykorzystywana będzie podczas drukowania. W rzeczywistości kartridż to wymieszane we właściwej ilości niewielkie wykonane ze szkła kuleczki oraz większe, jakie posiadają żywicę termoplastyczną.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze wiadomości (https://paudio.pl/pl/gmach-kancelarii-prezesa-rady-ministrow/) znajdziesz w następnym niebywale zajmującym artykule.

Tego typu kartridż mieści się w osobnym pojemniku, który z kolei stanowi element narzędzia drukującego, przykładowo drukarki czy kopiarki. Po wykorzystaniu takiego wkładu, kartridż można by poddać regeneracji w specjalnej firmie, jednak dobrze jest także kupić oryginalny toner wprost od jego wytwórcy. Można uniknąć w tym czasie wszystkich możliwych oraz niepożądanych problemów.

dom - wyobrażenie

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielkie elementy, które pochodzą z kartridża są wcześniej elektrostatycznie przenoszone na bęben i papier, by następnie zostać wprasowane w powierzchnię arkusza. Tego typu technika pozwala na uzyskiwanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek kartridża może wystarczyć zazwyczaj na wydruk kilku tysięcy kartek. Jest to zatem niezwykle wydajne rozwiązanie.

W wypadku drukarek monochromatycznych wykorzystuje się wyłącznie toner czarny, natomiast w kolorowych występują kartridże w czterech podstawowych barwach CMYK. Tonery muszą być dostosowane do wymogów stawianych przez dane urządzenie. Tonery mogą jednak pasować do różnych typów urządzeń konkretnego producenta.