W jaki sposób zmienił się rynek kurierskich usług przez ostatnie lata, jak prezentuje się obecnie poziom cen przesyłek.

Jeszcze przed kilkunastu laty przesłanie paczki związane było z koniecznością zajrzenia na najbliższą pocztę, bo była to jedyna możliwość w tym zakresie. Jednak wolno na rynku zaczęły się pojawiać firmy które oferują możliwość dowiezienia przesyłek z pominięciem usług poczty. Bardzo dużym krokiem do ich rozwoju stał się handel internetowy. Ludzie wręcz pokochali zakupy taką metodą, ze względu na wygodę i ceny. I nagle te setki tysięcy musiały zostać dostarczone do klientów, co ogromnie napędziło rynek.

paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com

Miało też bardzo duży wpływ na poziom cen, jakie w minionym czasie znacznie zmalały. Na samym początku przesyłki kurierskie były znacznie droższe od pocztowych, lecz plusem był naprawdę wysoki poziom usług i szybkość doręczenia. Jednak kolejne lata to nie tylko zwiększająca się konkurencja na rynku, lecz również wolny spadek cen. Aktualnie już za niewiele ponad dziesięć złotych nadać można paczkę, jaka na następny dzień zostanie dostarczona do odbiorcy na drugim końcu kraju, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie jest ostateczny poziom .

kurier w pracy

Autor: Fernando de Sousa
Źródło: http://www.flickr.com

Wysokość cen przesyłek w dużym stopniu mierze będzie uzależnione jest od tego, jak dużo się ich nadaje. Sklepy internetowe i inne firmy które często korzystają z usług spedytorów mogą liczyć na spore zniżki i korzystne umowy, schodzące czasami nawet poniżej dziesięciu złotych. Ale także indywidualni klienci nie są skazani jedynie na usługi poczty, bowiem tanie przesyłki kurierskie też będą dla nich dostępne. W większości miejscowości działają punkty, w których jest możliwość nadania paczki za stosunkowo niskie ceny, a ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się firmy obsługujące wysyłki paczek .

Chcesz poznać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym wpisie temat? Kliknij więc tutaj i sprawdź więcej szczegółów.

Takie firmy mają nawiązaną współpracę z paroma różnymi kurierami i w zależności od tego, jakie paczka ma parametry, jej wagi oraz rozmiaru będą w stanie znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu, że będą one obsługiwać dużą liczbę klientów, to mają korzystne ceny, dużo lepsze niż przykładowo Poczta Polska, a przesłanie paczki z nimi sprowadzało się będzie do dostarczenia jej do punktu odbioru.