W jakim miejscu szukać dodatkowe środki monetarne

Kiedy niekiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby bywają przeróżne, czasem banalne jak przykładowo nabycie nienowiutkiego piękniejszego telefonu lub są to większe wydatki na przykład niezbędny jest nieplanowany remont, bo sąsiadowi rozszczelniła się rura, a my niestety się nie asekurowaliśmy.

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najpewniejszym wyjściem będzie zobowiązanie we własnym banku. Niestety niekiedy nie spełniamy dosyć wymagających reguł. Wówczas pozostają dwa wyjścia: pożyczka prywatna u familii albo kolegów a także wyszukiwanie innych alternatyw.

W najwyższym stopniu bezpieczna jest kredyt od familii. Otrzymanie funduszy poprzez kredyt pozabankowy jest trochę bardziej niepewne. Najpierw należy spokojnie usiąść z kalkulatorem oraz długopisem i obliczyć czy taki kredyt pozabankowy nam się opłaca. Dobrym pomysłem będzie posłuchanie pana oferującego kredyt, tudzież zostawienie decyzji na trzy dni by przemyśleć tę kwestię. Perfekcyjnie byłoby gdybyśmy z uzyskanymi dokumentami przed ratyfikowaniem ich poradzili się prawnika, potem przemyśleli sprawę, po czym dopiero podjęli działania. Czytaj też

Oczywiście w żadnym razie nie wolno nam kierować się wyłącznie reklamą ponieważ może się okazać, że spełnienie naszych planów może się odwlec, bądź kosztować nas znacznie więcej aniżeli jesteśmy w stanie zaakceptować. Bez względu na to który sposób sponsorowania zrealizujemy; pożyczkę prywatną u rodziny lub kolegów czy kredyt pozabankowy, pożyczka ta najczęściej jest w pewien sposób asekurowana. Może tych metod być wiele. Najbardziej znane są kredyty pod zastaw mieszkań, jednak może to również być weksel .

Interesujesz się tym tematem? Czytaj zatem dalej biura rachunkowe online o tym wątku w następnym artykule, który dla Ciebie stworzyliśmy. Myślimy, że Ci się podoba.

W tym ostatnim wypadku odradzam podpisywanie weksli in blanco, a jeżeli już się na to zdecydujemy niezbędnym będzie ratyfikowanie załącznika definiującego górną granicę kredytu, w przeciwnym wypadku okaziciel weksla będzie mógł dopominać się zwrotu dowolnej kwoty. Więcej na

W wypadku firm pożyczkowych najistotniejszą kwestią (zanim jeszcze wstąpimy za próg albo wykręcimy numer telefonu) wskazane jest sprawdzić wyselekcjonowaną jednostkę na stronach KNF. Urząd ów redaguje wykaz firm kredytowych w stosunku do jakich kierowane jest postępowanie w sprawie przekroczenia regulacji prawa bankowego oraz finansowego. Ostrożność o jakiej piszę jest niezbędna.