W każdej chwili życia korzystamy z niezawodnych metod. Najkorzystniej się sprawdzają, gdy nie wiemy, co dalej

W każdej dziedzinie naszego życia korzystamy ze sprawdzonych wzorców, bo zapewniająone najkorzystniejsze efekty. Po co korzystać z niesprawdzonych wzorców, głupich rozwiązań, jeśli tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mamy gotowy produkt. Można przyznać, że przez lata pracy każdy każdy z fachowców wypracowuje właśnie tego typu podejście do tego tematu. Nieliczni próbują ciągle coś nowego, ale zamiast iść do przodu, to następnie powracają do dawnych przyzwyczajeń, gdyż wiedzą, że nic ich lepszego nie spotka. Tak więc lepiej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choć by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś jeszcze lepszego.

internet

Autor: Hannu Makarainen
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wspomnieliśmy na samym początku możemy zaobserwować taką okoliczność w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych wyjątków. Nie jest istotne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład loadbalancer, a na drugim końcu powiemy o czymś innym, najlepszy, sprawdzony sposób zawsze pozostanie tym, z jakiego będziemy korzystali. Dodatkowo, takie metody perfekcyjnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to znaczy, iż jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to dość często korzystając z metod, jakie znamy, uzyskujemy lepsze efekty. One są w stanie zaprocentować w przyszłości.

To być może i oczywiste, lecz wiele osób o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, próbują sięgać po coś zupełnie nowego, co w ogóle nie radzi sobie z naszym kłopotem. Może przesadą będzie stwierdzenie, iż z takimi okolicznościami jest jak z ludźmi (zobacz pełną propozycję na tej stronie). Niekiedy mamy stare, fajne znajomości i zupełnie świeże, które nie przechodzą próby czasu. Czasem jak mamy problem zwracamy się z nim do starego znajomego, który z pewnością nas wysłucha i zrozumie, ponieważ zna nas bardzo dobrze. Jednocześnie, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak wiadoma, ponieważ dochodzi tu wiele pozostałych czynników.

internet

Autor: downloadsource.fr
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast przedmioty są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez długie lata, ale gdy nas zawiodą jesteśmy w stanie się od nich odwrócić, żeby wypróbować czegoś innego.

Inne tego typu publikacje w kontekście niniejszego zagadnienia również są ekscytujące – więcej pod tym linkiem (https://sklep.doko.pl/pl/p/SPD-Ogranicznik-przepiec-Typ-2%2C-3P%2C-siec-TN-C-SPN315-HAGER/3123). Kliknij więc tu i zobacz, że to prawda.

Ktoś może powiedzieć, przecież to tylko przedmioty, po co więc dorabiać jakąś teorię . No tak, ale gdybyśmy tak myśleli nie byłoby prędkich wyników i sprawdzonych odpowiedzi, a my byśmy tkwili w stanie braku pewności dobierając bez przerwy różne rzeczy i myśląc z nadzieją, że może to się w końcu uda, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najlepsze.