Wakacje konno – czy to łatwe

Jazda konna posiada tak mnóstwo plusów, że trudno je wszystkie wymienić i policzyć. Oddziałuje ona świetnie nie tylko na nasze ciało, jednak również na psychikę. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych atrybutach, co z pewnością wpływa na popularność owej dziedziny.

biały koń

Źródło: morguefile.com
Oprócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka, stymulacja prawie wszystkich mięśnie sylwetki, kształtowanie odpowiedniej sylwetki, poprawienie wydolności serca i całościowej kondycji, a również obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem, jazda konna wpływa też na sferę umysłową. Jazda konna wzmaga pewność siebie, polepsza usposobienie, rozwija umiejętności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Kluczową zaletą jeździectwa jest możność obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami, którymi są konie. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem. Nie tylko wielbiciele wierzchowców decydują się na uprawianie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, lecz także i górne partie mięśni. Na dodatek jazda konna całkowicie relaksuje i rozciąga mięśnie, co oczywiście pozytywnie oddziałuje na każdą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi komplikacjami zdrowotnymi – jak znaleźć cennik jazdy konnej (jak znaleźć cennik jazdy konnej).

koń z właścicielką

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej pomocna jest w hipoterapii, jaka jest wykorzystywana w wypadku osób niepełnosprawnych, ćwiczeniach przy defektach sylwetki. Delikatne, bujające ruchy, które czyni koń w stępie relaksują mięśnie i zarazem narzucają poprawną sylwetkę. W trakcie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, naprężeniu, także wzmocnieniu, co powoduje, że wady postawy jest możliwość przystopować i przygotować mięśnie do podtrzymania zgodnego ustawienia. Jazda konna wpływa także pozytywnie na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo delikatnie i stopniowo, dlatego rehabilitacja nastręcza czasu, jednak rezultaty są prawie murowane. Cennik za naukę jazdy konnej jest niezwykle różnorodny. Warto jednak zapłacić, by skorzystać z nieograniczonej ilość korzyści i zadowolenia, jakie zapewnia jazda konna – czy nauka jazdy konnej jest zdrowa (czy nauka jazdy konnej jest zdrowa).