Wiedza na temat zagrożeń pozwala zapobiec wielu wypadkom

Wszyscy oglądaliśmy filmy, gdzie nieustraszeni strażacy walczyli z ogniem. Niestety mało jest filmów, które ukazują jak naprawdę wygląda strażackie życie. Otóż to nie jedynie jeżdżenie czerwonym samochodem i lanie wody na płonące budynki to coś większego.

instrukcja przeciwpożarowa

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

PRZECIWPOŻAROWY DZWONEK
Otóż strażacy zanim zaczmą zawodowo brać się za gaszeniem pożarów muszą przejść duża ilość testów i na dodatek muszą być bardzo silni fizycznie. Strażacy uczestniczą też w tworzeniu początkowych wersji instrukcja ppoż (przeczytaj więcej na Każdy, co mieli kiedyś do czynienia z ogniem stwierdzą, że o wiele ważniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Dlatego też każdy powinien zapoznać się w swym życiu instrukcję przeciwpożarową. Spisane jest na niej między innymi to jak musimy się zachować by nie powstał ogień i co trzeba robić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i będzie się rozprzestrzeniać.

NIE PANIKUJ
Ludziom wydaje się, że ogromne pożary są jedynie w filmach, lub gdzieś kilkaset kilometrów od nich, do czasu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy pożar konserwacja urzadzeń przeciwpożarowych zagraża ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie wiedzą, co robić. Nie zawsze intuicyjne działania są dobre, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Niewiele jest ludzi, którzy potrafią zachować stoicki spokój i bez szkolenia samemu w odpowiedni sposób się zachować.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem podział majątku warszawa znajdziesz interesujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Stąd też tak ważne są szkolenia ppoż (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem). Szkolenia dotyczące ochrony przeciwpożarowej powinny być przeprowadzone w każdej szkole, w każdym miejscu pracy, co najmniej raz na pięć lat. Jeżeli ludziom, co jakiś czas będzie się mówiło to samo to na pewno nareszcie zapamiętają, co powinni robić.

Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w stolicy Polski i w różnych innych dużych miastach naszego państwa. W stolicy firmy zajmujące się szkolenia z ppoż są w stanie dojechać we wskazane przez klienta miejsce i tam zorganizować spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by nie zaprószyć ognia i co robić, gdy jesteśmy świadkami pożaru lub kiedy znajdziemy się w sytuacji gdy ogień będzie wokół nas. Trzeba mimo, to pamiętać, że żywioł ognia jest nieprzewidywalny i często nie wszystkie punkty będziemy mogli zastosować gdy będziemy chcieli uporać się z żywym ogniem. Wszystkie pożar są inny, dlatego jest to tak niebezpieczna sprawa. Dlatego też tak ważne jest by mówić ludzi, co można a czego w żadnym wypadku robić nie wolno, kiedy przyjdzie nam się , że trzeba walczyć z ogniem.