Wiedza na temat zagrożeń pozwala zapobiec wielu wypadkom

Wszyscy oglądaliśmy filmy, gdzie nieustraszeni strażacy walczyli z ogniem. Niestety mało jest filmów, które ukazują jak naprawdę wygląda strażackie życie. Otóż to nie jedynie jeżdżenie czerwonym samochodem i lanie wody na płonące budynki to coś większego.

instrukcja przeciwpożarowa

Autor: Oregon Department of Forestry
Źródło: http://www.flickr.com

PRZECIWPOŻAROWY DZWONEKOtóż strażacy zanim zaczmą zawodowo brać się za gaszeniem pożarów muszą przejść duża ilość testów i na dodatek muszą być bardzo silni fizycznie. Strażacy uczestniczą też w tworzeniu początkowych wersji instrukcja ppoż (przeczytaj więcej na Każdy, co mieli kiedyś do czynienia z ogniem stwierdzą, że o wiele ważniejsza jest profilaktyka niż gaszenie skutków. Dlatego też każdy powinien zapoznać się w swym życiu instrukcję przeciwpożarową. Spisane jest na niej między innymi to jak musimy się zachować by nie powstał ogień i co trzeba robić, jeżeli ogień mimo naszej ostrożności powstanie i będzie się rozprzestrzeniać.

NIE PANIKUJLudziom wydaje się, że ogromne pożary są jedynie w filmach, lub gdzieś kilkaset kilometrów od nich, do czasu, gdy sami znajdą się w sytuacji, gdy pożar konserwacja urzadzeń przeciwpożarowych zagraża ich życiu. Często ludzie wpadają w panikę, bo nie wiedzą, co robić. Nie zawsze intuicyjne działania są dobre, bo mogą one nam jedynie zaszkodzić. Niewiele jest ludzi, którzy potrafią zachować stoicki spokój i bez szkolenia samemu w odpowiedni sposób się zachować.pod linkiem podział majątku warszawa podział majątku warszawaStąd też tak ważne są szkolenia ppoż (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem). Szkolenia dotyczące ochrony przeciwpożarowej powinny być przeprowadzone w każdej szkole, w każdym miejscu pracy, co najmniej raz na pięć lat. Jeżeli ludziom, co jakiś czas będzie się mówiło to samo to na pewno nareszcie zapamiętają, co powinni robić.

Szkolenia w tej kwestii są prowadzone w stolicy Polski i w różnych innych dużych miastach naszego państwa. W stolicy firmy zajmujące się szkolenia z ppoż są w stanie dojechać we wskazane przez klienta miejsce i tam zorganizować spotkanie mające na celu przedstawić to w jaki sposób zachowywać by nie zaprószyć ognia i co robić, gdy jesteśmy świadkami pożaru lub kiedy znajdziemy się w sytuacji gdy ogień będzie wokół nas. Trzeba mimo, to pamiętać, że żywioł ognia jest nieprzewidywalny i często nie wszystkie punkty będziemy mogli zastosować gdy będziemy chcieli uporać się z żywym ogniem. Wszystkie pożar są inny, dlatego jest to tak niebezpieczna sprawa. Dlatego też tak ważne jest by mówić ludzi, co można a czego w żadnym wypadku robić nie wolno, kiedy przyjdzie nam się , że trzeba walczyć z ogniem.