Z czym wiąże się hipoteka odwrócona? Do kogo szczególnie jest skierowana taka propozycja?

Ostatnimi czasy sporo słyszy się o tak zwanej odwróconej hipotece. Szczególnie zdaje się to być korzystne dla osób starszych, jako pomysł na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zabezpieczenie obecnych potrzeb.

Czym jest tego typu hipoteka? Z czym jest ona związana?

Loteria

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu hipoteka zwrotna to oferta kierowana do osób, jakie posiadają na własność jakąś nieruchomość. Mogą oni zawrzeć umowę z firmą albo bankiem, która polega na tym, że każdego miesiąca będą dostawać daną kwotę pieniędzy (kontakt). Wraz ze śmiercią kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie) trafi w ręce firmy lub banku. To jakieś rozwiązanie dla ludzi w podeszłym wieku, którzy posiadają małe emerytury oraz czasami nie stać ich na pokrywanie kosztów życia. W taki sposób dostają jakby dodatkową emeryturę, która pomoże im dać sobie radę z bieżącymi wydatkami takimi jak kupno lekarstw, jedzenia oraz zwyczajnie da im dodatkową gotówkę.
Odwrócony kredyt hipoteczny, ponieważ tak również jest zwany, jest przede wszystkim dla ludzi, którzy nie mają żadnej rodziny czy nikogo bliskiego (odwrócony kredyt hipoteczny na Takie osoby nie mają komu pozostawić mieszkania, dlatego jest do dla takich osób wyjście, jeśli ich sytuacja finansowa nie jest zbyt dobra. Często bowiem zdarza się, że osoby samotne, posiadające małą emeryturę nie radzą sobie z dużymi wydatkami. Już takie opłacenie czynszu za dom często jest dużym wydatkiem.

Jeżeli objaśniana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów wódka z pieprzem tutaj – te wiadomości także nie powinny pozostać niezauważone.

Trzeba na pewno dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Sprawdźmy dobrze umowę, albo poprośmy kogoś o pomoc w tym temacie.

Nie chcielibyśmy przecież natknąć się na mało korzystne zapisy w kontrakcie. Musimy być świadomym, iż za taką wypłatę środków oddajemy własne lokum, na jakie pracowaliśmy ciężko.