Zatroszcz się o nasze środowisko- punkty odbioru odpadów z remontu i odpadów wielkogabarytowych

W ciągu każdej sekundy na świecie wytwarzane jest mnóstwo odpadów. Dużo z nich nie da się w żaden sposób przetworzyć albo są to odpady, które w znacznym stopniu zagrażają naszemu środowisku. W dbałości o środowisko powinniśmy w odpowiedni sposób gospodarować odpadami, by nie szkodziły ani ludziom ani roślinom i zwierzętom.Z pewnością każdy z nas nie raz robił remont w mieszkaniu. W tym czasie wytwarzane jest mnóstwo odpadów, na przykład gruz budowlany.

gruz

Źródło: pixabay

Tego typu odpady można ponownie wykorzystać przykładowo do utwardzania gruntu.Wiele miejsc kupuje odpad w postaci gruzu, głównie są to firmy budowlane lub osoby prywatne, które będą zaczynały przykładowo budowę garażu. Pośród odpadów budowlanych znajdziemy też złom. Skup złomu lub skup (zobacz więcej skup monet Wrocław) surowców wtórnych to najlepsze rozwiązania, aby pozbyć się tego odpadu nie szkodząc w żaden sposób środowisku naturalnemu. Ważne jest jednak, by firma prowadząca skup była zarejestrowana i posiadała niezbędne zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności związanej z gospodarką odpadami. Zanim więc zdecydujemy się na oddanie odpadów sprawdźmy czy firma jest legalna.W trakcie remontu powstaje także wiele odpadów w formie zużytego sprzętu AGD lub mebli. Tego typu odpady wielkogabarytowe możemy zawozić do specjalnych punktów odbioru czy też zamówić odbiór odpadów. Prawie w każdym dużym mieście istniej miejsce gdzie legalnie gromadzone są tego rodzaju odpady. Jeśli więc mamy zepsutą lodówkę albo inny sprzęt oddajmy go do punktu odbioru. Tam zostaną wydzielone niebezpieczne fragmenty, a reszta materiałów zostanie po raz kolejny użyta – klik klik.

odpady

Autor: Julian Stallabrass
Źródło: http://www.flickr.com

Nie powinniśmy wykonywać takich czynności samemu, ponieważ możemy spowodować, że niebezpieczne substancje na przykład czynniki chłodnicze lub metale ciężkie przedostaną się do środowiska jak również je zanieczyszczą.Odbieranie oraz skup odpadów to dobre rozwiązanie na pozbycie się niepożądanych przedmiotów przykładowo podczas robienia remontu. Niezwykle ważne jest, aby segregować odpady oraz gromadzić je w przeznaczonych do tego miejscach – link do wpisu, gdyż nie dbając o to możemy zanieczyścić środowisko- najbardziej niebezpieczne bywają odcieki właśnie z dzikich wysypisk.