Zostań testerem oprogramowania, czyli szansa na karierę w branży IT. Zobacz, o czym warto wiedzieć?

Postęp jaki obserwujemy w ostatnim czasie powoduje, iż jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od technologi. W niemalże każdej dziedzinie naszego życia stykamy się z różnego rodzaju aplikacjami, z komputerami bądź też nowoczesnymi telefonami. Cała ta sytuacja niesie ze sobą wciąż niemalejącą potrzebę na nowych pracowników w sektorze IT. W dalszym ciągu potrzebni są programiści, architekci oprogramowania lecz również i specjaliści od jakości.

Przyjęło się

okno programisty

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

, iż kariera testera oprogramowania to najkrótsza oraz najłatwiejsza ścieżka aby trafić do świata najnowocześniejszych technologii. W zasadzie ażeby zostać inżynierem jakości nie trzeba kończyć politechniki. Niejednokrotnie korporacje zatrudniają na te wakaty osoby bez kierunkowego wykształcenia lecz z odpowiednimi umiejętnościami.

Zainteresowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Więc kliknij tu kuroniówka po wychowawczym i oglądaj bez ograniczeń następne fachowe wątki.

Niemniej, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju naszej kariery warto zagłębić się w temat i zastanowić się, czy rzeczywiście ta praca jest dla nas odpowiednim kierunkiem. Jeśli jesteśmy konsekwentni, wytrwali, skoncentrowani na detalach i mamy smykałkę techniczną to odpowiedź jest absolutnie twierdząca. Dodatkowo musimy sprawnie posługiwać się komputerem, mieć rozeznanie w podstawach wiedzy z zakresu IT, zapoznać się z podstawowymi dokumentami z zakresu testowania oprogramowania.

Absorbują Cię opisywane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tu ważne informacje, które również Cię zaciekawią.

Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia, to warto wtedy pomyśleć o praktykach w danym przedsiębiorstwie

programiści

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

.

Gdy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej dziedzinie i wrzucimy w Google: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, iż perspektywa sposobności znalezienia istotnie interesującego nas projektu w firmie IT jest ogromna. Obecnie nie brakuje propozycji dla testerów oprogramowania – praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, że firmy zdają sobie sprawę jak ważna jest jakość w IT. Przede wszystkim w przypadku pisania systemów dla firm finansowych, bankowych bądź też dla sektora zdrowotnego.

Opłaca zapisać się na szkolenie i podejść do egzaminu ISTQB. Dzięki czemu możemy dostać certyfikat, jaki jest uznawany przez wiele krajów na świecie. Jest to zaświadczenie o posiadaniu umiejętności z zakresu testowania na poziomie bazowym. Warto także ciągle monitorować wyniki w sieci dla zapytań: “tester oprogramowani praca” (przeczytać tutaj) aby być stale w kontakcie z rynkiem zatrudnienia, który zawsze może przedstawić nam coś ciekawego.