Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze relacje z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety często jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.
Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wypłata.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest raczej niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami niestety sytuacja staje się tak bardzo nie do zniesienia, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Mądrym wyjściem jest wówczas szukanie nowej pracy. Gdy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najlepsze wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie są w stanie już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na prezentowany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej system do fakturowania a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Można zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do kompromisu. Można dla przykładu zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy też wybrać nasz zaległy urlop.

Istotne jest to, by zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.