Wysyłka paczek za granicę - wybierać kuriera lub tradycyjnego operatora pocztowego?

Każdego dnia po Kraju krążą tysiące paczek. Część z nich podróżuje z jednego końca kraju na drugi, inne tylko do sąsiedniej miejscowości, natomiast pozostałe aż do innych państw. Ty na pewno również nie raz wysyłałeś jakieś przesyłki i zastanawiałeś się wtedy, czy wybrać klasycznego operatora pocztowego czy zdecydować się na skorzystanie z usług kurierskich.


Co w wypadku przesyłek krajowych?


tani kurier
Autor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o paczki krajowe, właściwie podstawowym kryterium jest fakt, jak bardzo zależy Ci na czasie. Zazwyczaj przesyłki kurierskie są dostarczane do adresata już następnego dnia po ich nadaniu - i to na terenie właściwie całej Polski, docierając aż do najmniejszych miasteczek. Z drugiej jednakże strony przesyłki kurierskie są zazwyczaj o wiele droższe niż nadanie tradycyjnej paczki czy listu. Dlatego też wysyłanie przesyłek kurierskich wciąż nie jest w naszym państwie tak bardzo popularne - korzystamy z nich zwykle wtedy, gdy chcemy mieć gwarancję, że przesyłka zostanie dostarczona prosto do rąk adresata oraz że zostanie dostarczona w bardzo krótkim czasie. Jednocześnie nie jest tak, iż tego typu przesyłki są bardzo drogie - jeżeli uda Ci się znaleźć jakieś promocje, można śmiało liczyć na tanie przesyłki kurierskie.


Dla przesyłek zagranicznych wyłącznie kurier! - przejdź na patronservice.pl.


W przypadku przesyłek zagranicznych zazwyczaj nie mamy żadnych wątpliwości i zwykle wybieramy przesyłki kurierskie - tradycyjny operator pocztowy zwykle nie radzi sobie kompletnie z dostarczaniem przesyłek w sensownym czasie. Równocześnie w takich przypadkach koszty wysłania przesyłki za granicę są praktycznie takie same, a czasami nawet niższe niż w przypadku skorzystania z usług klasycznego operatora pocztowego. Tanie przesyłki kurierskie zwykle docierają w dowolne miejsce za granicą nawet w parę dni - a w przypadku bardziej popularnych krajów nawet kolejnego dnia! W takich wypadkach korzystanie z usług kurierów jest praktycznie jedyną opcją jeśli nie chcemy bardzo się denerwować czy i w jakim miejscu znajduje się Twoja przesyłka www.swiatprzesylek.pl/. Przesyłki kurierskie to w obecnych czasach praktycznie jedyna logiczna możliwość wysłania czegoś za granicę - szczególnie w przypadku, kiedy chcemy przesłać na przykład jedzenie, a przecież często właśnie tego typu paczki są wysyłane do naszych rodzin za granicą.


Jeśli chcesz korzystać z usług kuriera, a myślisz, że są one za kosztowne, poszukaj w internecie. Często brokerzy usług kurierskich proponują naprawdę dobre obniżki, a równocześnie rabaty dla stałych klientów - wówczas z pewnością nie będziesz chciał wrócić do klasycznego operatora pocztowego.

jak rozkręcić biznes?